logo

reklam

Köy yolları ulaşımda

kapanan köy yollarıAmasya İl genelinde geçtiğimiz gece başlayan kar yağışı nedeniyle merkez ve ilçelere bağlı yüksek mevkilerdeki köy yolları kar nedeniyle kapandı.
Türkiye genelinde bir çok ilde etkisini gösteren kar geçtiğimiz geceden iözellikle yüksek mevkilerdeki köy yollar kapandı. Köy yollarının açılması için İl Özel İdare Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri çalışmalara başladı.
Kış aylarından önce tüm hazırlıklarını tamamlayarak araç parkını güçlendiren Amasya İl Özel İdaresi, kar yağışının başlamasıyla birlikte hemen harekete geçti. Kapanan köy yollarını kısa sürede açmasına rağmen yoğıun kar yağışının özellikle yüksek mevkilerde devam etmesi nedeniyle kapanan yollar ise yeniden yapılan müdahale sonucu ulaşıma açıldı.
Amasya İl Özel İdaresi Genel sekreteri A. Faruk Aykutlu, vatandaşları mağdur etmeden kapanan yollara zamanında müdahale ettiklerini belirtti. Olası kar yağışına karşı ekiplerin hazır kıta beklediğini ifade eden İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Aykutlu, kuruma alınan yeni araçlar sayesinde yapılan yolları kısa sürede açtıklarını ifade etti.
Yüksek kesimlerindeki köy ve mezralarda tarım ve hayvancılıkla uğraşan çiftçiler ise, bir zamanlar kar nedeniyle yollarının 8 ay boyunca kapandığını dün gibi hatırladıklarını söylediler. Çiftçiler, “Bir zamanlar bazı köy ve mezra yolları 8 ay boyunca kapalı kalıyordu. Ancak teknolojinin gelişmesi ve yeni araçların alımı ile birlikte bu zorluklar artık tarihe karıştı. Kapanan yollarımız artık aynı gün içersinde veya iki gün içersinde açılıyor. Canla başla çalışan İl Özel İdaresi ekiplerine teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştular.
Kent merkezinde de etkili olan kar yağışı nedeniyle Araçlar karla kaplanırken, yola çıkan kar lastiği olmayan bazı araçlarda güçlükle seyredebildi. Amsaya Belediyesi ekipleri kent merkezindeki ana cadde ve sokaklarda temizlik çalışmalarına başladı.
Kent merkezinde karın geç yağdığını belirten vatandaşlar, soğuk havanın kar ile birlikte yumuşadığını söyledi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle