logo

reklam

Köyler, Köydes Projesi ile Hayat Buluyor

Köyler, Köydes Projesi ile Hayat Buluyor
Varol, köylere hizmet ederken asıl hedefimiz, uygarlığın nimetlerini köye götürülmesidir.
KÖYDES kapsamında Amasya İl Özel İdaresince köylerde yürütülen yol yapım, bakım onarım, içmesuyu, güneş panelli ve alt yapı çalışmaları devam ediyor.
Amasya İl Özel İdaresi’nin inşa ettirdiği içmesuyu terfi binası ve güneş panellerinin hizmete girmesiyle Abacı köyüne bağlı Balama Mahallesi içmesuyuna kavuştu.
KÖYDES projelerinin köylere hayat verdiğini ve köylülerin yaşam standartlarını yükselttiğini ifade eden Vali Dr. Osman Varol, “İl Özel İdaresi yatırım programı ve KÖYDES projesi kapsamında köylerimizin ihtiyacı olan hizmetlerin ifasına yönelik çalışmalara etkin ve verimli şekilde aralıksız devam ediyoruz.” dedi.
Vali Varol, köylere hizmet ederken asıl hedeflerinin, uygarlığın nimetlerinin köye götürülmesi olduğunu kaydetti. Varol, “Türkiye’de, kırsal kesimde yaşam kalitesini yükselterek insanların doğduğu yere olan bakışını değiştirmiş; biz mülki amirlere, proje kapsamında çalışan personelimize, vatandaşımıza hizmet etme imkanını vermiştir. dedi.
Amasya İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Erdin Acar ise Şehirlerde alt yapı ve yaşam kalitesi kentleşme ile doğru orantılı olarak artarken, köylerde alt yapı eksiklikleri, eğitim, sağlık ve yol, su gibi en temel toplumsal ihtiyaçlar noktasında yetersiz kaldığı noktada KÖYDES projesi ile köyler hayat buldu.
Amasya İl Özel İdaresi Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğü tarafından merkez ilçe Abacı köyüne bağlı Balama Mahallesinde 2019 KÖYDES Programı kapsamında içmesuyu terfi binası ve güneş panelleri yapım işi bitirilerek hizmete açıldı. Oluşturulan tesis ile içmesuyu olmayan mahallede güneş panelleri sayesinde kendi elektriğini üretip içmesuyu şebeke hattına su akışı sağlandı. Bu sayede kendi kendine yetebilen ekolojik su sistemi köy halkının hizmetine sunuldu.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.