logo

reklam

“KÖYÜMDE TİYATRO VAR”

İl Özel İdaresinden Sosyal Sorumluluk Projesi
“KÖYÜMDE TİYATRO VAR”
AMASYA İl Özel İdare Genel Sekreterliği Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında İl genelindeki köylerde “Köyümde Tiyatro Var” projesini hayata geçirdi.
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri A. Faruk Aykutlu, çocuk tiyatrolarının çocukların gelişimlerine, dolayısıyla toplumun geneline sunduğu pozitif katkıları ile en önemli sosyal ve kültürel etkinlik olduğunu belirterek, “Köylerimize olumlu hava katarak, öğrenmenin ve kişisel gelişimin ana temasını oluşturuyoruz.” dedi.
“Köyümde Tiyatro Var” isimli Sosyal Sorumluluk Projesinin Geleceğin mimarları olan çocuklarımıza sanatı sevdirmek ve gelişimine katkıda bulunmak amacıyla başlayan projenin büyük ilgi gördüğünü belirten Aykutlu, “Tiyatroda seyredilen her oyun çocuklara hayata dair farklı konularda yeni şeyler öğretmekte, onların “Kişisel gelişimlerine doğrudan katkı sağlamaktadır”. Tiyatro çocuklara yaşadığı toplumun bir üyesi olma bilincini aşılar, olaylara farklı açılardan bakabilme becerisi kazandırır, İşbirliği ve dayanışmayı öğretir, estetik algıyı geliştirir ve sanata olan ilgiyi arttırır, çocuğun duygusal gerginliklerden uzaklaşmasına bireysel sorunlarına çözüm üretmesine yardımcı olur, ışık, ses ve sahne düzenlemesi ile onların farklı duyularına hitap eder, tüm bu kazanımlar ile temel amacımız olan “Topluma sağlıklı ve faydalı bireyler kazandırmış olur.”

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle