logo

reklam

Kros Ligi’nin ilk kademesi Amasya’da Yapıldı

15 Temmuz Demokrasi Zaferi Turkcell Kulüplerarası Kros Ligi Yarışmaları’nın birinci kademe müsabakaları Amasya merkeze bağlı Gözlek köyündeki parkurda yapıldı. Genç kadınlar, genç erkekler, büyük kadınlar ve büyük erkekler kategorilerindeki yarışlarda 56 kulüpten 295 atlet kıyasıya mücadele etti.
Sonbahardaki kros takviminin ilk önemli yarışması olan Türkiye Kulüplerarası Kros Ligi’nin açılış Amasya’da yapıldı. Gözlek Köyü parkurundaki 15 Temmuz Demokrasi Zaferi Turkcell Kros Ligi mücadelesinde dört ayrı kategoride toplam 42 takım yarıştı. Güneşli ve rüzgarsız bir havada yapılan mücadelelerde önemli bir sürpriz yaşanmadı.
Erkeklerde Avrupa Kulüpler Kros Şampiyonu unvanlı İstanbul BŞB, yeni sezona da galibiyetle girdi. İBB’nin milli atletlerinden Ramazan Özdemir, 10 kilometrelik parkuru, 29:46 ile birinci sırada tamamlarken, ferdi olarak yarışan Galatasaraylı Aykut Taşdemir ikinci, İBB’den Alper Demir ise üçüncü oldu. İlk 10 içine beş atletini sokan İstanbul BŞB, topladığı 16 puanla ilk kademenin lideri oldu.
Büyük erkeklerde Bingöl Belediye Spor 50 puanla ikinci, İstanbul Beştelsiz Spor Kulübü de 56 puanla üçüncü sırayı elde etti.
Büyük kadınlarda ise tamamı milli atletlerden oluşa güçlü kadrosuyla Bursa Büyükşehir Belediyespor, rahat bir galibiyet çıkardı. Bursa ekibi’nden Esma Aydemir’in ipi göğüslediği yarışta takım arkadaşları Özlem Kaya, Sevilay Eytemiş ve Sebahat Akpınar da ilk dört içinde yer aldılar. Bursa Büyükşehir, 10 puanla etabı zirvede tamamladı. Kasımpaşa 40 puanla ikinci olurken, Üsküdar Belediyesi de 44 puana üçüncülüğü aldı.
Genç erkeklerde 6 kilometrelik parkuru Kocaeli Darıca Belediyesi’nden Ramazan Barbaros birinci olarak tamamlarken, takım sıralamasında da 15 puanla Kocaeli Darıca ilk sırayı aldı. Genç kadınlarda ise Gaziantep Şölenspor ilk kademeyi lider tamamlarken, Fenerbahçe ikinci, Beşiktaş da üçüncü oldu.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.