logo

reklam

Kuralsızlık kural oldu

taksiAmasya’da özellikle ticari taksi sürücülerin, yollarını kısaltmak için yaptıkları ihlaller trafiği tehlikeye düşürüyor. Vatandaş, Ticari taksi sürücülerinin cadde ve sokak üzerinde kuralsızlığın kural haline geldiğini savunuyor. Trafik sıkıştığında olmadık yerden araya girip hem kendilerini hem diğer araçları tehlikeye atıyorlar.
Amasya’da özellikle trafiğin sıkış olduğu zaman dilimi kesiminde ticari taksi sürücülerin yaptığı kural ihalleri trafik güvenliğini tehlikeye düşürüyor. Ferhat köprüsü mevkiinden Ziyapaşa bulvarına giriş yapan araçlar, bölgedeki İstasyon köprüsüne giriş güzergahı olarak ayrılan bölgeden U dönüşü yaparak Milli Egemen caddesine dönüş yapıyor. Amasya da özellikle ticari taksi sürücüleri tek yönlü yollardan ters yöne girip, ulaşacakları bölgeye erken ulaşmaya çalışıyor. Trafik kurallarının hiçe sayması ölümcül kazalara davetiye çıkarıyor.
Vatandaşlar “Bazı sürücüler yollarını kısaltmak ve bir sefer fazla yapmak adına trafik kurallarını hiçe sayıyor. Önlem alınmadığı için her gün yüzlerce araç kazayla burun buruna geliyor. Ticari Taksilerin ihlalleri ölümcül kazalara sebep olabilir. Kuralsızlığın kural haline geldiği Amasya’da, resmi kıyafetli değil, sivil ekiplerce önlem almasını istiyoruz” dedi. Taksi durağında çalışan ticari taksi sürücülerinin genç yaşta oldukları ve bu sürücülerin kural ihlali yaptıkları gibi şehir içi hız limitine de uymadıklarını belirten vatandaş, Amasya’da taksi sürücülerinin kural ihallerinin alışkanlık haline geldiğini belirterek, “Herkes ihlale alıştı. Amasya da trafiğe çıkan sürücüler temkinli ilerliyor. İhlal yapanlara kimse tepki göstermiyor. Çözm, günün 24 saatinin 18 saatini Amasya trafiğini rahatlatmak adına çalışan trafik ekiplerinde arıyor. Oysaki toplum yararına, trafik ekiplerine yardımcı olunması gerekir.” diye konuştu.

Share
1162 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle