logo

reklam

KURBAN BAYRAMI MESAJLARI

kurban bayramı mesajıÇomaktekin; Bayramlar ortak duyguların paylaşıldığı günlerdir

Vali İ. Halil Çomaktekin Kurban Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Çomaktekin mesajında şunları kaydetti:
“Birlik, beraberlik, sevgi ve kardeşlik duygularının en üst seviyede yaşandığı bir Kurban Bayramı’na daha hep birlikte ulaşmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz.
Bayramlar, bütün acıların paylaşıldığı, yaşlı, engelli, şehit yakını, gazilerimiz gibi toplumumuzun her kesiminden ilgi ve desteğe muhtaç vatandaşlarımıza karşı gerekli hassasiyetin, saygı, sevgi ve hürmetin gösterildiği müstesna günler olarak değerlendirilmelidir.
Bu anlamlı günlerin; ülkemizin birlik ve beraberliğinin pekişmesine, dünyanın dört bir yanında sıkıntılar içerisinde olan Müslümanların huzura kavuşmasına ve dünya barışının sağlanmasına vesile olması temennisiyle, saygıdeğer Amasya halkının, kamu çalışanlarının ve ailelerinin, vatani görevini yapan er ve erbaşların Mübarek Kurban Bayramını kutlar, sağlık ve mutluluklar dilerim. Bu vesileyle vatanın bölünmezliği, milletimizin bağımsızlığı ve ülkemizin bekası uğruna şehitlik mertebesine ulaşan tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, değerli ailelerine sabır ve başsağlığı dileklerimi iletiyor, kahraman gazilerimizi ve ailelerini minnet ve şükranla anıyorum.”

ÖZDEMİR; Bayramları ruhuna uygun yaşamaya özen göstermeliyiz.

Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, ”Birlik ve beraberliğimizin simgesi olan, toplumumuzu kaynaştıran, hoşgörü ve kardeşliğimizi artıran bayramlar aynı zamanda coşku günleridir. Bu güzel günleri fırsat bilerek yaşamımızda sevginin, saygının, kardeşliğin, hoşgörünün, eşitliğin, adaletin etkin kılınması etik değerlerin toplumu kuşatması adına hep birlikte çaba göstermeliyiz.
Başkan Özdemir, Sevgi, saygı ve hoşgörü, yardımlaşma duygusunun oluşturacağı iklimin insanlığın düşmana olan sorunlara merhem olacağı duygusuyla bu anlamlı ve özel günlerde, akraba ve komşularımızın yanı sıra kimsesizlerimizi de ziyaret ederek Bayramların ruhuna uygun yaşamaya özen göstermeliyiz.
Değerli hemşerilerimle birlikte bir bayramı daha yaşayacak olmanın mutluluğu ve heyecanını yaşarken, Kurban Bayramı’nın tüm insanlığa, İslam âlemine ve ülkemize sağlık, huzur ve barış getirmesini diliyor, tüm hemşerilerimin bayramını en içten dileklerimle kutluyorum “ dedi.

İPEK; Bayramların bereket, umut ve özlemi içinde barındırır

AK Parti Amasya Milletvekili adayı Haluk İpek, Kurban Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.
İpek, mesajında, hoşgörü ve sevginin bayramlarda her koşulda egemen olması gerektiğini belirtti. Bayramların bereket, umut ve özlemi içinde barındırdığını vurgulayan İpek, şunları kaydetti:
“Kulluğumuzun gereği olarak ifa ettiğimiz diğer ibadetlerde olduğu gibi, kurban ibadetinde de bizler için sayısız hikmet ve derin anlamlar vardır. İslamiyet, gerekli şartları taşıyan müminlerin bu ibadeti yerine getirmelerini istemekle yaratıcıya yakınlaşmak öngörülürken, sosyal yardımlaşma, fedakarlık gözetilmiş, fakirlerin, muhtaçların desteklenmesi tavsiye edilmiştir. Her ibadette olduğu gibi kurban ibadetinde de insanın Allah’a karşı sorumluluk bilinci ve yalnızca Allah’ın rızasını gözetmenin ne kadar büyük bir önem arz ettiği Kur’an-ı Kerim’de özellikle belirtilmiştir. Bayramlar, sevinçlerin paylaşıldığı, kalplerin yumuşadığı, akraba ve komşuların, ayrıca ahirete göçen yakınlarımızın kabirlerinin ziyaret edildiği, yetimlerin sevindirildiği, misafirlerin ağırlandığı mutluluk, sevinç ve ibadet günleridir. Bu duygu ve düşüncelerle mübarek kurban bayramının başta Amasyamıza ülkemize ve tüm İslam Alemine huzur, barış ve hayırlar getirmesini temenni eder, selam ve saygılarımı sunarım.”

Ak Parti İl Başkanı Mehmet Ünek, Bayramlar insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları, kardeşçe kucaklaştığı, milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulanıp sergilendiği, bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği günler olduğunu belirtti.
Başkan Ünek, “İnsanı insan yapan ve bütün erdemlerin birlikte yaşandığı dini bayramlarımızdan birisi olan Kurban Bayramı’nın sevgiye, barışa, kardeşliğe hoşgörüye ve güzel yarınlara umut olmasını diliyor ve bu birlik ve beraberliğimizi bozmaya çalışan kötü niyetli mihraklara fırsat vermeden nice bayramlara ulaşmasını temenni ediyorum.
İl Başkanı Mehmet Ünek Hep bir arada, sevgi dolu ve huzurlu nice bayramlar geçirmek dileğiyle bu mübarek günlerin, bütün halkımıza, ülkemize, İslâm âlemine ve tüm insanlığa huzur ve mutluluk getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum” sözleriyle bitirdi.

MHP Amasya İl Başkanı Kadir Kutbay Samsun, bayramların sevgi, şefkat, Merhamet ve dayanışmanın doruğa ulaştığı günler olduğunu belirtti.”Bütün vatandaşlarımızın ve İslam aleminin mübarek Kurban Bayramı’nı tebrik ediyor, herkesin huzur dolu, sükün dolu bir bayram geçirmesini Allah’tan temenni ediyorum” diyen MHP Amasya İl Başkanı Kadir Kutbay Samsun, “Bayramlar, sevginin, şefkatin, vefanın, merhametin, dayanışmanın doruk noktaya ulaştığı günlerdir. Bayram, paylaştıkça anlam kazanır. Bayramlaşmak barışmaktır, bayramlaşmak kucaklaşmaktır, bayramlaşmak yardımlaşmaktır. Bayram günlerini insanlarımızı birbirine yakınlaştıran, manevi değerlerimizin en üst seviyede yaşandığı çok müstesna zamanlar olarak idrak ediyoruz. Bayramlar vesilesiyle yaşadığımız bu güzelliklerin daim olması, birbirimize ve ülkemize olan sevgimizi arttırması en büyük dileğimdir” dedi.

CHP İL BAŞKANI DURAN’IN BAYRAM MESAJI

DİNİ BAYRAMLARIMIZ BARIŞ, SEVGİ VE KARDEŞLİK DUYGULARIMIZIN YOĞUNLAŞTIĞI, HOŞGÖRÜ VE DAYANIŞMA İKLİMİNİN DAHA EGEMEN OLDUĞU ÇOK ÖZEL GÜNLERİMİZDİR.
TÜM VATANDAŞLARIMIZIN MÜBAREK KURBAN BAYRAMINI EN İYİ DİLEKLERİMLE KUTLAR SAĞLIK, MUTLULUK VE ESENLİKLER DİLERİM.
Hüseyin DURAN
CHP Amasya İl Başkanı

AESOB Başkanı İsa Köse’den Bayram Mesajı

Amasya Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı İsa Köse, ” Bayramların getirdiği manevi ortamın değerini iyi bilmeli, umut ve sevgiyle yarınlara hazırlanmalıyız. Bayramların toplumsal dayanışmanın ve yardımlaşmanın önemini vurgulayan yönünü de unutmamalıyız” dedi. ”
Amasya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı İsa Köse, yayınladığı Kurban Bayramı mesajında, “Barışı, kardeşliği, sevgiyi, saygıyı ve hoşgörüyü simgeleyen Kurban Bayramını, birlik ve beraberlik içinde karşılamanın mutluluğunu, coşkusunu ve huzurunu yaşıyoruz” dedi.
Dinimizin gelişmeyi, yardımlaşmayı, güzel ahlakı, kardeşliği ve çalışmayı ön plan tuttuğunu ifade eden Başkan Köse, Bayramların getirdiği manevi ortamın değerini iyi bilmeli, umut ve sevgiyle yarınlara hazırlanmalıyız. Bayramların toplumsal dayanışmanın ve yardımlaşmanın önemini vurgulayan yönünü de unutmamalıyız” dedi. Başkan İsa Köse son olarak Ulusumuzun, Milletimizin ve tüm İslam aleminin Kurban Bayramını kutladı.

ATSO BAŞKANI KIRLANGIÇ’IN BAYRAM MESAJI

Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat Kırlangıç, Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımlayarak, tüm İslam aleminin ve Amasyalı hemşerilerinin Kurban Bayramı’nı kutladı.
Mesajında, dini bayramların insanları birbirlerine daha çok yakınlaştırdığını, kardeşlik ve barış duygularını artırdığını ifade eden Başkan Murat Kırlangıç;
“Bayramlar, kırılan kalplerin onarılması, yapılan hataların affedilmesi, hayatımızda daha çok barış, daha çok dayanışma ve kardeşlik duygusuna yer vermemiz gerektiği konusunda bir kez daha düşünmemiz için önemli fırsatlardır. Hayır, kapılarının sonuna kadar açık, kaza ve belaların bertaraf olduğu Kurban Bayramı’nın tüm insanlığa hayırlar getirmesini temenni ediyor, bu duygular içerisinde Kurban Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyor, saygılarımı sunuyorum” dedi.

Share
1653 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle