logo

reklam
29 Ağustos 2016

Kurban Bayramı Tatili Memurlar İçin 9 Gün Oldu

kurbanbayramıBaşbakanlık, Kurban Bayramı tatilinin memurlar için 9 gün olduğunu açıkladı. Emekli ve memur maaşları da bayramdan önce ödenecek. Kamu kurum ve kuruluşlarındaki çalışanlar için Kurban Bayramı tatili 9 gün olarak belirlendi.
Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgilere göre, Başbakan Binali Yıldırım, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanların 16 Eylül Cuma günü tam gün izinli sayılmasına ilişkin genelgeyi imzaladı.
İDARİ İZİNLİ SAYILACAKLAR
Bu doğrultuda, kurum yöneticilerince gerekli tedbirler alınarak hizmetlerin aksatılmaması, zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede eleman bulundurulması kaydıyla, kamu kurum ve kuruluşlarındaki tüm çalışanlar, Kurban Bayramı’nın ertesi günü olan (16 Eylül Cuma) tam gün idari izinli sayılacaklar. Böylelikle Kurban Bayramı tatili 9 gün olarak belirlenmiş oldu.
EMEKLİ MAAŞLARI DA BAYRAMDAN ÖNCE ÖDENECEK
Ayrıca Başbakan Binali Yıldırım, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan memurlar ile SGK ve BAĞ-KUR emeklilerinin maaş ödemelerinin Kurban Bayramı’ndan önce yapılması için ilgili bakanlıklara talimat verdi.
Talimat üzerine maaş ödemelerinin 08-09 Eylül’de yapılması kararlaştırıldı.

Share
695 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle