logo

reklam

Kurbanda sahte paraya dikkat

kurbanAmasya Emniyeti tüm birimleri ile birlikte, Kurban Bayramı öncesi vatandaşların bir olumsuzluk yaşamaması için gereken tüm önlemleri aldı.

Kurban bayramına sayılı günler kala çarşı ve pazarda hareketlilik başlayınca polis, esnafı sahte paraya karşı dikkatli olmaya çağırdı.
Amasya Emniyet Müdürlüğü, Kurban Bayramı öncesinde vatandaşları sahte para ve hırsızlık konusunda dikkatli olmaya çağırdı. Kurban satış yerlerinin tamamında satıcılara ve vatandaşlara ‘Dolandırıcılık, hırsızlık ve sahte para’ konularında bilgi verilmeye başlandı. Resmi ve sivil ekipler kurban satış yerlerini tek tek dolaşarak vatandaşı her türlü olumsuzluğa karşı uyaracak.

DİKKAT UYARISI
Kurbanlık hayvan pazarındaki mal sahipleri ile görüşen ekipler şu bilgileri veriyor: “Özellikle iyi giyimli insanlar size gelerek birden fazla kurbanlık alarak 100’lük veya 200’lük banknotlar verecek. Sizler bu paraları alırken dikkat edin. En küçük şüphenizde polise bilgi verin. Özellikle iyi giyimli kadınlar ile sakallı ve güven veren insanlara bir kez daha dikkat edin.”

BAYRAMA KADAR ÖZEL ÖNLEM
Amasya Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, bayram önlemlerini şimdiden devreye soktuklarını söyledi. Bayramda turizm hareketliliğini de dikkatte aldıklarını belirten Artunay, “Kurban satış yerlerinde sivil ekiplerimiz satış süresince görev yapacak. Sadece sahte para konularında değil, yankesicilik ve kurban hırsızlığı konularında da tüm ilçelerde önlemler alındı” ifadelerini kullandı.

Share
707 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle