logo

reklam
24 Ağustos 2016

Kurbanlık fiyatları belli olmaya başladı

kurbanKurban Bayramı’na üç hafta kala, kurbanlık fiyatları da belli olmaya başladı. Fiyatların yüzde 20 zamlı olması bekleniyor.
Kurban Bayramı’na bir üç hafta kala, kurbanlık fiyatları da belli olmaya başladı. Bu yıl fiyatların geçen yıla göre yüzde 20 zamlı olması beklenirken, büyükbaşların 6-7 bin, küçükbaşların ise 600-900 lira arasında satılacağı tahmin ediliyor.
Amasya Ziraat Odası Başkanı Mehmet Baş, Fyatların artan hammadde fiyatları dolayısıyla geçen yıla göre yüzde 20 zamlı olduğunu dile getiren yetkililer, yapılan hayvan ithalatlarının fiyatların fahiş oranda artmasını önlediğini söyledi.
‘KÜÇÜKBAŞ DAHA ÇOK TERCİH EDİLECEK’
Vatandaşın yerli ırkı tercih ettiğini dile getiren Baş, “Dolayısıyla satışa çıkacak kurbanlıkların büyük bir bölümü yerli besi hayvanları olacak” diye konuştu. Bılıkçı, yüksek fiyatlar nedeniyle bu yıl küçükbaş kesim oranının büyükbaşa göre daha yüksek olmasını beklediklerini ifade etti. Mehmet Baş, bu yıl fiyatlarda spekülasyon beklemediklerini, üreticinin elinde de yeterli sayıda kurbanlık hayvan bulunduğunu söyledi. “İnsanlar hep kendi ceplerini düşündükleri için devlete de millete de zarar verdi. Bu yıl buna cesaret edemezler” diyen Amasya Ziraat Odası Başkanı mehmet Baş, büyükbaşta ortalama hisse fiyatının bin lira olacağını kaydetti.

Share
950 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle