logo

reklam

Kutlama mesajları

Özdemir; Miracın bütün beşeri duygu ve hislerden arınarak temiz bir kulluğa yükseliştir

Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Miraç Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.
Özdemir mesajında, insanların her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğu bir dönemden geçtiğini söyledi.
“Kardeşliğe ihtiyacımız olan bu günlerde kandiller daha da önem kazanmaktadır. Çünkü günümüzde yaşanan kin ve nefret duyguları, düşmanlıklar bazen insani duyguların önüne geçmekte, bizleri kötü davranışlara yöneltmektedir. Yüreğimizi nefret ve düşmanlık gibi duygulardan temizlemeye çalışmalı, insani meziyetlerimizi ön plana çıkartan bir yaşamı tercih etmeliyiz. Ayrıca bu mübarek günlerin ve gecelerin, el ele verip tüm dünyada barışı tesis etmemiz için bize sunulmuş birer fırsat olduğunu unutmamalıyız.”
Miracın bütün beşeri duygu ve hislerden arınarak temiz bir kulluğa yükseliş olduğunu ifade eden Özdemir, kültürümüz ve inancımız için önemli olan Miraç Kandili’nin toplumsal dayanışma, akrabalık ve kardeşlik hukukununun pekiştirilmesine için bir vesile olduğunu vurguladı.
“Muhabbet ve kardeşlik hukukuyla duygularımıza, vicdanlarımıza hükmetmeli; iyiyi, barışı, dostluğu, merhameti yaymak için çalışmalıyız” diyen Başkan Özdemir, şunları kaydetti:
“Kandilin, şehrimize, ülkemize hayırlar getirmesi, İslam aleminin birlik ve beraberliğine, insanlığın barış, huzur ve hidayetine vesile olması en büyük temennimizdir. Ülkemizde ve dünyada yaşanan üzücü olayların, acı ve gözyaşının yerini bu kutlu gün vesilesi ile barış ve huzurun almasını temenni ederim. Sağlık, barış ve huzur dilekleriyle halkımızın ve tüm İslam aleminin Miraç Kandili’ni kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim.”
Amasya Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birlik Başkanı İsa Köse
“Yüce Kitabımız Kur’an-ı Kerim’in indiriliş sürecinde, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V.) hayatında özel bir yeri olan Miraç hadisesi, Recep Ayı’nın 27. gecesi Mescid-i Haram’dan, Mescid-i Aksa’ya oradan da semâya yani ilahi huzura yaptığı yolculuğa denir ve insanın manevi yücelişini sembolize eden mucizevi bir olaydır. Miraç hadisesi; ilahi rahmet ve huzura erişme yolunun kalp ve ruh temizliğinden ve ahlaki erdemlere uygun yaşamaktan geçtiğini bildirmektedir. Müminler için Miraç sayılan, beş vakit namazın bu gecede farz kılındığını” hatırlatan Köse, “İçinde birçok ilahi feyz ve bereketi barındıran mübarek Miraç Kandilini bir kez daha karşılamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Cenab-ı Allah’ın (C.C.) biz Müslümanlara bahşettiği bu mübarek üç aylar içerisindeki bu müstesna gecede, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V.) kutlu yolculuğunun anlamını kavramaya, insan olarak vazifelerimizi yerine getirmeye çalışmalıyız. Ailemizin, akrabalarımızın ve komşularımızın gönüllerini almaya, dualarımızla dünya üzerinde sıkıntı yaşayan kardeşlerimizin manevi olarak da olsa yanında olmaya çalışmalıyız. Bu mübarek gecede yapılacak samimi dua ve yakarışların İslam âleminin birlik, dirlik ve beraberliğine, insanlığın barış, huzur ve mutluluğuna, acı ve gözyaşlarının dinmesine vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan (C.C.) niyaz ederim. Bu vesile ile Amasya’lı hemşerilerimizin ve tüm İslam aleminin Miraç Kandilini kutlarım.”

Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat Kırlagınç

Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat Kırlagınç, Miraç Kandili dolayısıyla yayınladığı mesajında, mübarek gün ve gecelerin manevi yönleri güçlendiren, çok müstesna günler olduğunu hatırlattı.
Bu günlerin fırsata çevrilmesi gerektiğini belirten Kırlangıç şöyle devam etti:
“Manevi duygularımızı canlandıran, iç dünyamıza doğru bir yolculuk yaparak kendimizi sorgulamamızı sağlayan kutsal gün ve geceler, bizlere bireysel ve toplumsal olarak iman, ibadet ve ahlak bakımından kendimizi yenileme, geleceğimizi Allah’ın rızası doğrultusunda planlama ve ümitlerimizi tazeleme fırsatları sunmaktadır. Bu vesile ile manevi iklim olan Miraç Kandili’ni fırsat bilerek kişisel çekişmeleri, kin ve kırgınlıkları bertaraf etmeli, elimizi ve gönlümüzü uzanabileceğimiz herkese açmalı, yüce dinimizin bizden istediği sevgi ve gönül huzuru ortamının daim olmasına, kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesine, insani ve ahlaki meziyetlerin daima canlı tutulmasına gayret göstermeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle, başta tüm Müslüman Alemi olmak üzere, Amasyalı hemşehrilerimizin, esnaf, sanayici ve tüccarımızın, mübarek Miraç Kandilini kutlar, bu mümtaz gecenin insanlığa barış, huzur, kardeşlik ve mutluluk getirmesine vesile olmasını dilerim.”
Ak Parti Amasya Merkez İlçe Başkanı Bilal Dümen

Ak Parti Amasya Merkez İlçe Başkanı Bilal Dümen, Miraç Kandili nedeniyle bir mesaj yayınladı. Dümen, “İslam aleminin asırlardan bu yana büyük bir heyecan ve coşkuyla kutladığı mübarek Miraç Kandili de böylesi gecelerden biridir” dedi.
Tüm İslam aleminin kandilini kutlayan Bilal Dümen, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Müslümanlar için büyük bir öneme sahip olan bu kutlu gecede Hz. Muhammed (S.A.V.), Sidretü’l-Münteha’dan ileriye geçerek zaman, mekân ve cihetin olmadığı ifade edilen katta Allah ile aracısız görüşmüştür. Miraç gecesinin en özel hediyesi, Müslümanlar için büyük bir nimet olan namaz bu gece farz olarak indirilmiştir. Bundan dolayıdır ki Miraç Kandili vesilesiyle üzerinde ağır sorumluluklar taşıyanlar başta olmak üzere istisnasız bütün müminlerin hemen her konuda üzerine düşen tüm vazife ve sorumlulukları bir kez daha hatırlaması gerekir. Yüce Peygamberimiz Hazreti Muhammed’in hikmet dolu yolculuğunun gerçekleştiği Miraç gecesi, Müslümanların inanç ve kültür dünyasında vazgeçilmez bir öneme sahiptir. Dünyanın ve insanlığın geleceği için, maddi refah ve ekonomik kalkınma mücadelesi kadar, manevi ve kültürel değerlerin muhafazası da hayati önem taşımaktadır. İnanıyorum ki, bu kandil gecesi, insanımızın gönlünde bu yönde bir meşale tutuşturacak, kaybolmaya yüz tutan manevi değerlerimizin ve insani hasletlerimizin hatırlanmasına vesile olacaktır. Bu itibarla bu gece idrak edilecek Miraç Kandilini tebrik ediyor, bu anlamlı gecenin tüm İslam alemine ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.”

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle