logo

reklam

Kutlu Yürüyüşe Devam

caferAK Parti’de Gözler 22 Mayıs’da
Kutlu Yürüyüşe Devam
AK Parti Amasya Ana Kademe İl Başkanları, AK Parti Genel Başkanı adayını belirlemek amacıyla Ankara’da temayül yoklamasına katıldı.
Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Genel Başkan Adayını belirlemek amacıyla Ankara’da temayül yoklamasına katılarak oyunu kullandı.
Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun görevi bırakacağını açıklamasının ardından 2. Olağanüstü Büyük Kongre kararı alınmış ve 22 Mayıs Pazar günü de kongrenin yapılması kararlaştırılmıştı. Büyük kongre hazırlıkları devam ederken AK Parti Genel Merkezi, hangi ismi Genel Başkan olarak görmek istediklerini teşkilatlara sormaya başladı. Pazartesi ve Salı günü süren temayül yoklamalarında önce teşkilata ardından da milletvekillerine kapalı zarf usulü görüşleri soruldu. Amasya milletvekilleri Profr. Dr. M. Naci Bostancı ve Av. Haluk İpek dün temayül yoklamasında oylarını kullandılar.

Özdemir, AK Parti’de demokrasi kültürünün yerleşmiştir
Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, AK Parti Amasya İl Başkanı Mehmet Ünek, Kadın Kolları Başkanı Serpil Özarsan, Gençlik Kolları Başkanı Ali Zobu, İGM Başkanı Mustafa Çıttır, temayül yoklamasında oy kullanarak Genel Başkan adaylarını bildirdiler. Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, AK Parti’de demokrasi kültürünün yerleşmiş bir olgu olduğuna dikkat çekerek, temayül yoklaması ile teşkilatların önemsendiğinin altını çizen Başkan Özdemir, AK Parti; aldığı kararlarda pek çok kesimin görüşüne başvuran bir geleneğe sahiptir. Bunlardan birini de temayül yoklamaları oluşturuyor. AK Parti’nin geçmişine bakıldığında, birlik beraberlik ruhu içinde birçok şeyi başardığını vurgulayan Başkan Özdemir, bu süreçten de güçlü bir şekilde çıkacağını söyledi.
AK Parti hareketinin tabii liderinin Recep Tayyip Erdoğan olduğunun altını çizen Başkan Cafer Özdemir, “AK Parti her zaman güçlü bir irade ortaya koymuştur. Bizim için önemli olan partimizin bugün her zamankinden çok daha fazla birlik bütünlük ruhu içinde olması ve bu süreçten çok güçlü şekilde çıkarak tekrar yoluna devam etmesidir” dedi.

Aday Bugün Açıklanıyor
Yapılacak diğer istişarelerin ardından AK Parti’nin genel başkan adayı açıklanacak. Diğer kongrelerde olduğu gibi AK Partide yine delegenin karşısına tek aday çıkacak.
AK Parti, bir yandan da 22 Mayıs’ta gerçekleştireceği olağanüstü büyük kongre için hazırlıklarını sürdürüyor. Başbakan Davutoğlu’nun imzasının olduğu davetiyeler konuklara iletilecek. ’Kutlu Yürüyüşe Devam’ temasıyla yapılacak olan kongrede, Genel Başkanlık için tek aday olacak. Tüm siyasi partilere davetiyeler iletilirken, terörle mücadele konusundaki tavrı dolayısıyla HDP’ye davetiye gönderilmeyecek. te yandan, 22 Mayıs’ta AKP’nin olağanüstü kongresinde yeni genel başkan adayının bugün ya da yarın Genel Merkez’de görkemli bir toplantıda açıklanacağı öğrenildi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle