logo

reklam

Listede Amasya’da Var!

Tarım ve Orman Bakanlığının ilgili kuruluşu olan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu 8 Mayıs’da Altıncı Başvuru Çağrı İlanına çıktı. Başvuru kabulüne ilişkin bu çağrı, IPARD Programı 2014-2020 dönemi kapsamında yatırım yapmak isteyen işletmeler tarafından destek almak üzere yapılacak başvurular ile ilgili.
Bu “Başvuru Çağrı İlanı” kapsamında sadece “Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme” tedbiri kapsamında başvurular kabul edilecek.
Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme’de Amasya’nın yüzde 55 destekleme oranında yer aldığı Bitkisel Üretimin Çeşitlendirilmesi ve Bitkisel Ürünlerin İşlenmesi ve Paketlenmesi, Arıcılık ve Arı Ürünlerinin Üretimi, İşlenmesi ve Paketlenmesi, Zanaatkârlık ve Katma Değerli Ürünler, Kırsal Turizm ve Rekreasyon Faaliyetleri, Su Ürünleri Yetiştiriciliği, Makine Parkları ve Yenilenebilir Enerji Tesisleri sektör kodunda yer aldı.
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Amasya il Koordinatörlüğünden yapılan açıklamada; Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme Başvuruların 8 temmuz tarihinde saat 09:00’dan itibaren yatırımın uygulanacağı ilde bulunan TKDK İl Koordinatörlüklerinde kabul edilmeye başlanacaktır.
Online Proje Başvuru Sistemi 20 Ağustos tarihi saat 21:00’da kapatılacaktır.
Başvuruların son teslim tarihi 23. Ağustos saat 18:00’dir. Son teslim tarihinden sonra yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.
Yatırım Süreleri

  1. Başvuru Çağrı İlanı kapsamında hazırlanacak başvurularda yatırım süreleri en fazla 18 (on sekiz) ay olarak planlanmalıdır. Taksitlendirmenin nasıl yapılacağı ile ilgili bilgiler Başvuru Çağrı Rehberinde yer almaktadır. dendi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.