logo

reklam

Maden Ocağında 1 Kişi Öldü

amasya da göçük copy
Amasya Suluova Oğulbağı mevkiinde PLT Madencilik kömür ocağında meydana gelen göçük sonucu Zeki Eşe (41) adlı işçi hayatını kaybetti. Olayda üç işçide yaralandı.
Amasya Suluova Oğulbağı mevkiinde daha önceki yıllarda Saraçoğlu Madencilik tarafından işletilen kömür sahasının işletmesini devralan PLT Madencilik bu bölgedeki sahada başlattığı kömür çıkartma ve işleme çalışmaları sırasında dün gece saat 10.00 sıralarında meydana gelen göçük sırasında ocakta çalışan dört kişiden biri hayatını kaybederken üç işçide yaralandı. Yaralı işçiler Hüseyin Ergün, Hüseyin Şeker ve Yüksel Demir adlı işçiler tedavi altına alınırken kömür ocağında meydana gelen göçük sonucu ocakta su birikintisinin olduğu ve su birikintisinin boşaltılma çalışmalarına başlanıldığı öğrenildi.
Bu arada maden ocağında göçük sonucu hayatını kaybeden Zeki Eşe (41) nin Soma doğumlu olduğu ve bir ay önce Suluova’daki işe başladığı öğrenildi.
Elim kaza üzerine Hastaneye gelen Suluova Kaymakamı Hayatı Taşdan ile Belediye Başkanı Fatih Üçok ve AK Parti İlçe Başkanı Aydın Korkmaz, Hastane Başhekimi Sedat Özmen ve Hastane Müdürü Yaşar Şimşek’ten işçilerin sağlık durumlarıyla ilgili bilgiler aldı.
Suluova Cumhuriyet savcılığınca da soruşturmanın başlatılarak İlçe Jandarma ekipleri tarafından maden ocağının kontrol altına alındığını ve kömür ocağında çalışmanın durdurulduğunu belirtti.

Etiketler: » » » »
Share
1783 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle