logo

reklam

Mahmut Demir Spor Evrenseldir.

mahmut demirAvrupa Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Mahmut Demir
Spor Evrenseldir.
Avrupa Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Mahmut Demir, “Spor evrensel kültürün bir parçası, farklı dillerden, farklı ırklardan hatta farklı dinlerden birçok insanı birleştiren önemli bir vasıtadır.” dedi.
Pazar günü oyanan Trabzon ve Fenerbahçe arasındaki futbol mücadelesinde çıkan olaylar üzerine tatil edilen futbol müsabakası ardından milli şampiyon Avrupa Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Mahmut Demir bir basın açıklaması yaparak spordaki şiddeti ağır bir dille kınadı. Demir, “Sporda ve günlük hayatımızda yaşanan şiddet olaylarının önlenmesi için Siyasetçiler ve Diyanet İşleri ortak bir çalışmaya imza atmalı” dedi.
Avrupa Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Mahmut Demir yaptığı açıklamada “Spor evrensel kültürün bir parçası, farklı dillerden, farklı ırklardan hatta farklı dinlerden birçok insanı birleştiren önemli bir vasıtadır. Spor, Dünya barışına katkı sağlayan bir etkinliktir. Dünya barışına katkı sağlayan etkinlik bazı şer odaklılar tarafından ne yazık ki ülkemizde bir kaos ve gerginlik ortamına dönüştürülüyor. Profesyonel liglerde, amatör müsabakalarda, hatta okullararası maçlarda dahi saha ve türibünlerde kavgalara şahit oluyoruz. Bu durum spora ömrünü adamış birisi olarak beni derinden yaralıyor” dedi.
Ülkemizi 220 defa uluslararası arenada temsil etmiş, Avrupa Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu olmuş birisi olarak sporda yaşanan şiddete kayıtsız kalmayacağım diyen Şampiyon Mahmut Demir, “Sporda yaşanan şiddette herkesin payı vardır. Herkesin bu konuda öz eleştiri yapması gerekiyor” dedi. Türkiye’de cezaların caydırıcı olmadığını bu yönde yasalar yapılması gerektiğini belirten Şampiyon Demir, ” Diyanet İşleri Başkanlığı bu konuda vatandaşı uyarmalı, hatta cuma hutbelerinde bile şiddet olaylarından uzak durulması çağrısı yapmalıdır” dedi.
Şampiyon Mahmut Demir şunları kaydetti: “Bölücü terör nedeniyle evlatlarımızı şehit verirken, birlik ve beraberliğe ençok ihtiyaç duyduğumuz dönemde spor müsabakalarında, konserlerde, parti kongrelerinde, sokakta, sabah akşam televizyon ekranlarında kavga ve şiddet olayları ile karşılaşıyoruz. Bu memleket nereye gidiyor? Bu işin sonu nereye varacak demekten kendimizi alamıyoruz. T.B.M.M çatısı alatında hemen hemen hergün kavgalar yaşanıyor. Parlemento sıralarında iftiracı Ermenilerin vatandaşları kutuplaştırma çabalarına şahit oluyoruz. Bu yetmezmiş gibi Gazi Meclisin sıralarında Ermeni taşnakçıların resimleri konuluyor. Meclisin içinde hainler cirit atıyor, kimse dur demiyor. Memleketin siyasilerine rica ediyorum, millete sükunet tavsiye ediniz. Olaylara zamanında müdahele ediniz. Millet olarak aynı gemide bulunmaktayız. Bu gemiyi batırmamamız gerekli. Yoksa bunun ağır bedelini hepimiz öderiz. İş işten geçtikten sonra eyvah! deriz amma eyvahın karşılığı yoktur”

Share
1212 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle