logo

reklam

Makam aracı saltanatı sürüyor

Kanunda yazsa, Genelge de çıkarılsa bürokratların, hizmet taşıtlarını makam aracı gibi kullanmalarının önüne geçilemiyor. Kamu araçları, gündüz kamu görevlisinin özel işlerinde, gece ise şöförün özel işlerinde kullanılıyor.
Devletteki taşıt saltanatı bitmiyor. Amasya’da Kamu Kurum Kuruluşlarına tahsis edilen makam ve hizmet araçlarının amacı dışında kullanılıyor.
İddialara göre makam ve hizmet araçları tahsis edildikleri kişilerin özel işlerinde kullanılıyor. Bu hukuka aykırı tutumun sorumluları tespit edilirse hapis cezası ile cezalandırılmaktadırlar. Ayrıca en önemli iddia da bu araçların hizmet dışında kullanılıp kullanılmadığını tespit etmek için kullanılan GPRS Araç Takip Sistemlerinin uzunca bir süredir devre dışı olduğu yönünde.
Gazetemizin 26 Ekim 2017 tarih ve 6373 sayılı nüshasında yayınlamış olduğumuz “Görev emri olmayan resmî araçlara ceza geliyor” “Amasya’da Sıkı Takip Başlıyor!” haberemize ilgi gösteren bir okurumuzun gazetemize gönderdiği bir yazıda.
Amasya’da resmi araç saltanatının en üst seviyede devam ettiğini belirten okurumuz, “gündüz müdür ve müdür yardımcılarının özel işlerinde kullanılan resmi araçların, hafta sonları ve geceleri araç şöförünün emrinde olan resmi araçların özel işlerde kullanıldığını belirterek, aynı iş yerinde çalıştığı arakadaşının gece gezmesi konusunda kendilerine geldiğini ve misafirliğe geliş gidişlerini karumun resmi aracı ile yaptığını iddia ediyor. Aynı zamanda ev alış verişlerinin resmi araçla yapıldığı gibi şehir dışı gezilerin de resmi araçlarla yapıldığını iddia ediyor.
Kamuda hizmet aracı için kiralanan araçlar makam aracı gibi kullanıldığı gibi özel işlerde kullanmak içinde en müsait olarak gösteriliyor. Ön camda yazılı resmi kuruma ait levha alındığı zaman husisi araç olarak gözüküyor.!..
Makam Aracı Sefası Bitsin
Önceleri Kamuda makam aracı saltanatı yaşanıyor, bu araçlar özel işlerde kullanılıyor diye söyleniyordu, Şimdilerde Kamuda Kiralık Araç Krallığı yaşanıyor, En azından kamu araçları resmi plakaydı hemen tespit edilebiliyordu, Kiralık araçları denetlemenin de imkanı yok. Çünkü plakaları sivil olduğundan kamuya ait olup olmadığını dahi bilemiyorsunuz.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle