logo

reklam

Makam Aracı Sefası Bu sefa bitsin!

AMASYA’da önceleri Kamuda makam aracı saltanatı yaşanıyor, bu araçlar özel işlerde kullanılıyor diye söyleniyordu, Şimdilerde Kamuda Kiralık Araç Krallığı yaşanıyor.
En azından kamu araçları resmi plakaydı hemen tespit edilebiliyordu, Kiralık araçları denetlemenin de imkanı yok.
Çünkü plakaları sivil olduğundan kamuya ait olup olmadığını dahi bilemiyorsunuz. Kiralık Araçların özel işlerde kullanılıp kullanılmadığını nasıl bileceksiniz?

DENETİM ARTIRILMALI
Kanunda yazsa, Genelge de çıkarılsa bürokratların, hizmet taşıtlarını makam aracı gibi kullanmalarının önüne geçilemiyor.
Devletteki taşıt saltanatı bitmiyor. Amasya’da Kamu Kurum Kuruluşlarına tahsis edilen veya kiralanan makam ve hizmet araçlarının amacı dışında kullanılıyor.
İddialara göre makam ve hizmet araçları tahsis edildikleri kişilerin özel işlerinde kullanılıyor.
Makam aracı ile hizmet aracı arasında ki fark ilgili kurum müdürlerine hatırlatılmalıdır. Hizmet aracı olarak tahsis edilen araçlar amaçları dışında kullanılmamalıdır. Resmi kurumların kullandığı araçların bir kısmı makam aracı, bir kısmı ise hizmet aracıdır.
Amasya’da İl müdürlerinin makam aracı saltanatına son verilmelidir.
Resmi araçları, özel araçları gibi kullanan kurum amirleri ile ilgili olarak gereken yasal işlem yapılmalıdır.
Bu konuda trafik amirlikleri de resmi araçlardan sık sık yazılı görev emri istemelidirler. Oysa resmi plakalı araçlar hizmette aksama olmaması için trafikte durdurulmamaktadır.
Yazılı görev emri bulunmayan araçların gereği için Valilik makamına bildirilmesi gerekmektedir. Amasya merkezinde resmi plakalı araçlar cirit atmaktadır. Kimin nereye, niçin gittiği belirsizdir.
Bu konuda Amasya Valiliğine büyük görev düşmektedir. Amasya’da bazı il müdürlerine hizmet aracı ile makam aracı arasında ki farkı ve il makam aracının bulunmadığını üstüne basa basa yazılı olarak bildirmelidir. Talimata uymayan müdürler ile ilgili yasal işlem başlatılmalıdır.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle