logo

reklam

Manevi Destek Verdiler

Manevi Destek Verdiler
MEHMETÇİĞE HATİM OKUDULAR
Amasya İmam Hatip Ortaokulu öğretmenleri ve öğrencileri ile birlikte vatandaşın Barış Pınarı Harekatına katılan askerlerimize dualar gönderdi.
Suriye’nin kuzeyine gerçekleştirilen Barış Pınarı Harekatına destek için Amasya İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri askerler için 3 Hatmi Şerif ve 400’den fazla Fetih Suresi okudu. Okunan Hatmi Şerif ve Fetih Surelerinin duası Sultan II.Bayezid Camisi’nde “Sabah Namazı Dua Buluşması” programıyla Barış Pınarı Harekatı’na katılan ordunun muzafferiyeti, sahada ve masada kazanan ülkenin selameti, ümmetin birlik, dirlik, beraberliği ve tüm şehitler için dualandı.
Namaz öncesi Şehit Ahmet Özsoy Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Hattat Hamdullah İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin okudukları Yasin ve Fetih Sureleri dinlendi, namaz akabinde İl Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu’nun duasına hep beraber amin denildi. Öğrenciler ve vatandaşlar namaz çıkışı asker selamı vermeyi de ihmal etmedi.
Mehmetçiğe Hatmi Şerif ve Fetih Surelerinin duası programına katılan vatandaş, Suriye topraklarına bölgede barışı temin etmek amacıyla harekat düzenleyen askerlerimize okul öğrencileri ve öğretmenleri olarak Hatmi şerif ve Fetih sureleri okuyarak manevi destek verdiklerini söyledi. Türk milletinin birlik ve beraberlik içinde olduğu bu günlerde örnek bir davranış sergileyen okul öğrencilerinin bu güzelliğinin bir birlik ve beraberlik sembolü olduğunu ifade ettiler.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.