logo

reklam

marşlar yürekleri titretti.

polis-yeminTerörle mücadelede teröristlerin korkulu rüyası olan Özel Hareket polisleri, Amasya Merzifon Polis Meslek Eğitim Merkezi’nde (POMEM) de eğitimlerini tamamlamayan 642 Özel Hareket polisi mezun oldu.
Polis Özel Harekat kursunu başarıyla bitiren polis memurları mezuniyet törenlerinde söyledikleri marşlar yürekleri titretti.
Amasya Valisi Salih Işık, özel harekat polislerinin terörle mücadelenin göz bebekleri olduğunu, dosta güven, düşmana korku saldığını söyledi.
Özel harekat polislerinin devletin tüm yönetim kademelerinde ve gerekse milletin gönlünde müstesna bir yeri bulunduğunu dile getiren Vali Işık, kahramanlıklarının her zaman takdirle karşılandığını belirtti.
Vali Işık, Vatan, Bayrak ve Millet için bugüne kadar bir çok şehit verildiğini belirterek, Biliyoruz ki şehitlik Hakk’a yürümenin en güzel şekli, kutlu bir yolculuğun şerefle noktalanmasıdır. Bu yürüyüş imtihanlarla dolu bir hayattan, ebedi nimet ve saadetlerle dolu gerçek bir hayata geçiş yolculuğudur.” dedi.
“Hiçbir güç Türkiye Cumhuriyeti’ne diz çöktüremeyecek.” diyen Vali Salih Işık, şunları kaydetti: “Sevgili polis kardeşlerim, meslek hayatınızın önemli bir dönüm noktası olan bu mutlu günden itibaren daha büyük sorumluluklar yükleneceğinizin bilincinde olarak milletimize hizmet yarışına devam edeceksiniz. Görev yaptığınız yerlerde vatanınıza sahip çıkınız. Vatandaş memnuniyetini ön planda tutunuz. Bu devlet ilkelerine bağlı kalınız. Hak ve adaletten ayrılmamayı görev biliniz. Özel harekat ekibinin, ülkemizdeki terör olaylarından anlaşılacağı gibi çok önemli bir yeri vardır. Özel harekatta çalışan polis kardeşlerimiz çok özel seçilen insanlardır.
Sizler en iyi şekilde eğitildiniz. Fakat bu meslekte başarılı olmanızın en önemli sebebi sizin sahip olduğunuz maneviyatınız, inancınız ve vatan sevginizdir.” diye konuştu.
Törene Vali Işık’ın yanı sıra Amasya Milletvekili Mustafa Tuncer, Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Merzifon Kaymakamı Ozan Balcı, Merzifon 5. Ana Jet Üs Komutanı Tuğg. Rafet Dalkıran, İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Çittır, Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı, Amasya Eski Milletvekili Akif Gülle, İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut, protokol üyeleri, emniyet mensupları ve mezun olan öğrenciler ile aileleri katıldı.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle