logo

reklam

Merak Edilen “Said YÜCE” Kimdir

saidyuceÇeşitli gazetelerde Siyaset, dış politika ve parlamento muhabirliği, Ankara temsilciliği, köşe yazarlığı, araştırma yazıları, Belgeseller gibi konularda çalışmalar yapmıştır. İran Irak ve körfez savaşlarında savaş muhabirliği yapmıştır. Avrupa ve Amerika’da Çevre, trafik ve uzay konulu toplantılara katılmıştır.
1993 yılında Çevre Bakanlığı Basın Müşavirliği ev Baş Müşavirlik görevlerinde bulunmuş, 1996 yılında Devlet Bakanlığı Basın Müşaviri olmuştur. 2010 yılında Anadolu Ajansı Yönetim kurulu üyeliğini 2 yıl yaptıktan sonra, Başbakanlık Özelleştirme idaresi Başkanlık Müşavirliği ve uzmanlığı görevlerine 1997 ile 2012 yıllarında devam ederken TBMM, Başbakanlık ve İBB de görevlendirmeler yapmıştır.
2005 – 2008 yılları arasında AKPARTİ Genel Merkezinde Tanıtım ve Medya Başkanlığına danışmanlık yapmış, 2007 yılında İstanbul 1. Bölgeden Milletvekili aday adayı olmuştur
Birçok sivil toplum kuruluşunda görev alan Said YÜCE Barla Platformu Başkanı, İstanbul İlim ve Kültür Vakfı Mütevelli Heyet Üyeliği ve Başkan yardımcılığı görevini sürdürmektedir.
“Medeniyetlerin Kavşağında Bir Dünya Kenti İstanbul”, “İstanbul’un Altın Yılları”, “Renklerin Türküsü,” “Bediüzzaman Sadi Nursinin Hayatı ve Risale-i Nur’un Telif ve Neşir Yılları” gibi eserleri kaleme alan Said YÜCE 1963 Merzifon doğumlu, Ankara Üniversitesi İlahiyat Bölümü mezunu olup Evli ve iki çocuk babasıdır.

Etiketler: » » » » » »
Share

Yeni Yorumlar Kapalı.