logo

reklam

MHP Amasya milletvekili adayı Mehmet Sarı taşeron işçiliğe son vereceğiz.

SARIMHP Amasya milletvekili adayı Mehmet Sarı, “İşçinin parasını, alnının teri kurumadan verin” anlayışı ile iktidara gelenlerin işçilerin emeğini sömürdüğünü söyledi.
Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili adayı Mehmet Sarı Amasya Şeker Fabrikasında işçilerle bir araya geldi.
Sarı “Türkiye’de insanların köle gibi çalıştırılmasına karşıyım. Çalışan insanın şerefi, haysiyeti korunmalıdır. Ben de bir iş adamıyım ve yanımda çalışan işçilerim var. Onların her türlü sosyal haklarını veriyorum. Çünkü ben onlar sayesinde para kazanıyorum. Bütün işverenler aynı şekilde davranmalıdır. Çünkü Türkiye üreterek ayakta durabilir. Üretimin lokomotifi de çalışanlarımızdır. Bu konuda en büyük yaralardan biri de kamuda yaşanmaktadır. Vatandaşının hukukunu koruması gereken devlet, kendi elleriyle köle pazarı oluşturmuştur. Firmalar üzerinden hizmet satın almak suretiyle insanları köle gibi çalıştırmaktadır. Milliyetçi Hareket Partisi olarak buna karşıyız. 1 Kasım’dan sonra taşeron işçiliğe son vereceğiz. Eşit işe eşit ücret anlayışı ile taşeron işçileri, 4/C kadrosunda çalışan işçileri, vekil sözleşmeli ve geçici statüde çalışan insanlarımızı kadroya alacağız” dedi.
Çalışma kanunlarında yapılan düzenlemelerde Türkiye’de çalışma kurallarının Avrupa Birliği normlarına uygun hale getirildiğini kaydeden Mehmet Sarı, “Ancak iktidar köleliği yaygınlaştırmak ve kendi yandaşı firmalara kaynak aktarmak için taşeron işçilik gibi bir icatta bulunmuştur. Çalışan işçi ama parayı kazanan taşeron firmalar. Dağ başında kurdun yapmayacağı taksimi biz de burada yaptırmayacağız. Bir kişiye dokuz hisse, dokuz kişiye bir hisse adaletsizliğine son vereceğiz. Türkiye’de taşeron işçiliği tarihe karıştıracağız ve işçilerimizi şerefleriyle çalışan insanlar haline getireceğiz” diye konuştu.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle