logo

reklam

MHP Teşkilatından Köy Ziyaretleri

MHP Teşkilatından Köy Ziyaretleri
Ak; Köylerimiz, Amasya’nın özünü temsil eder.
MHP Amasya Merkez İlçe Başkanı Şuayip AK: “Derdi, talebi ayağına bekleyen değil; vatandaşın ayağında dinleyen teşkilat olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz.” dedi.
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Amasya Merkez İlçe Teşkilatı, köy ziyaretlerini sürdürüyor.
Köylerin kurulduğu doğal ortama göre tarım ve hayvancılık geliri ile varlığını sürdürdüğünü söyleyen Başkan Şuayip Ak, “Bu faaliyetlerin yapılabilmesi için gerekli şartlar ve arazinin olmadığı veya daha az olduğu yerleşim yerlerinde turizm, vatandaşlara farklı gelir kapısı aralar” dedi.
Geçmişten günümüze köylerin bazen gelişip büyüdüğünü, bazen de yok olma tehlikesi ile karşı karşıya kaldığını belirten Şuayip Ak ziyaretlere dair yaptığı açıklamda, ‘Bir birinden farlı, değişik nedenlerle ortaya çıkan bu büyüme ve küçülme hatta yok olma değişimi hiçbir zaman bu köylerin önemini kaybettirmemiştir. Amasya’daki köylerimizin de önemi hiçbir zaman kaybolmaz .”dedi
Köy ziyaretleri vesilesi ile vatandaşlara hem parti çalışmalarına dair bilgi aktardıklarını, hem de hasret giderdiklerini söyleyen Başkan Şuayip Ak, “Kültürümüze dair izleri halen canlı olarak görebildiğimiz köylerimiz, Amasya’nın özünü temsil eder. Çağa ayak uydurmak adına yapılan caddeler, sokaklar, göğe doğru uzayıp giden binalar elbette hayatı kolaylaştırdı ancak, özümüzde var olan dokudan büyük parçalar kopardı. Yüz yüze komşuluk ilişkilerini, samimi ve yöresel ağızla yapılan muhabbetleri ve geniş aile türünü halen görebildiğimiz köylülerimiz sosyal yapımızın çekirdeği. Köy ziyaretimiz vesilesi ile bu doğal ve candan havayı bir kez daha soluma fırsatı bulup, hemşerilerimizle günümüze ve geleceğe dair düşüncelerimizi konuştuk” dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.