logo

reklam

Milli İstihdam Seferberliği İşkur’la sağlanıyor

İşkur 6 Ayda 2.245 kişiye İstihdam Sağladı
Amasya Çalışma ve İş Kurumu (İşkur) İl Müdürü Osman Yılmaz, Türkiye İş Kurumunun işsizlikle mücadele etmekle görevli Kamu İstihdam Kurumu olması itibarıyla Amasya Hizmet Merkezimiz de hem belirtilen asli görevi hem de Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlandırmış olduğu Milli İstihdam Seferberliği çerçevesinde faaliyetlerini yoğun bir şekilde sürdürdüğünü belirterek, “İnsan odaklı, insanımıza hizmet için var olan, işe girmesi için aracılık ettiği işsizin veya üretim tezgahına eleman temin ettiğimiz işverenin yüzündeki tebessümü ödül kabul eden bir anlayışla çalışıyoruz.” dedi.
Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından Toplum Yararına Program kapsamında Amasya’da 2018 yılının ilk altı ayında 2 bin 245 kişiye iş istihdamı sağlandı.
Amasya Çalışma ve İş Kurumu (İşkur) İl Müdürü Osman Yılmaz, Türkiye’nin iş ve işçi bulma faaliyetlerini yürüten İŞKUR, genç kuşağın iş bulma problemini yakından ve yerinde inceleyerek çözdüğünü belirterek, Geride bıraktığımız 2018 yılının ilk altı alında 2 binden fazla genci işle buluşturan İŞKUR, yeni hedeflerle geleceğe umut oluyor. dedi.
Yılmaz, Hükümetin istihdam politikaları çerçevesinde, özellikle genç işsizlere yönelik attığı adımların bir ayağı olan İŞKUR faaliyetleri, geçici süreli ve TYP programları ile Amasya il genelinde 3 aylık, 6 aylık ve 9 aylık periyotlar halinde istihdam yarattığını belirten Osman Yılmaz, “İş arayan gençlerin vazgeçilmez durağı olan İŞKUR, gençleri niteliklerine, mezuniyetlerine ve cinsiyetlerine göre kayda alıyor. İş çevrelerinin ihtiyacı ölçüsünde, işe göre eleman yönlendirerek, hem işverenlerin işçi arama faaliyetlerine katkı sağlıyor, hem de işsizleri iş ile buluşturarak, işsizlik oranının düşmesine yardımcı oluyor.” dedi.
698 Kişiye İşsizlik Maaşı
Amasya’da İŞKUR tarafından 2018 yılı Haziran ayı sonunda 2 bin 245 işsiz işe yerleştirildiğini belirtilen açıklamada; Bunların 29’u engelli statüsünde diğer 2 bin 216’sı genel statüde işlerine yerleştirildi.İstihdamın sağlaması için gerekli çalışmalarına hız kazandıran İş Kur Haziran ayı itibarıyle, Amasya’da meslek edindirme kurslarına 380 kişi katılımın olduğu, 238′ inin Meslek Edindirme Kursu, 36’sının da İstihdam Güvenceli Meslek kazandırma kursu olarak açıldığı bildirdi. Ayrıca Esnaf olmak ve kendi işlerini kurmak isteyen vatadaşlara Girişimcilik Programı düzenlediklerini, bu program dahilinde 106 kişinin faydalandığını bildirdiler.
İşsizlik Sigortası dahilinde; 1579 başvurudan 698 kişiye işsizlik maaşı ödendi. 2018 yılı Haziran ayı sonuna itibariyle 15 Kamu Kurum ve Kruluşu ile 800 kişilik TYP (Toplum Yararına Program) başlatıldığı bildirildi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle