logo

reklam

Miniklere tiyatro sevgisi aşılanıyor

tiyatroMiniklere tiyatro sevgisi aşılanıyor
“Köyümde Tiyatro Var” Köylerde sahne Alıyor
Amasya valiliği Amasya’daki ilköğretim öğrencilerini tiyatro ile buluşturuyor.
Amasya İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Dilek Kazancıoğlu Taşkın ile İris Sanat Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Atilla Özgen tarafından Amasya valisi İbrahim Halil Çomaktekin’e geniş kapsamda “Köyümde Tiyatro Var” projesi konusunda bilgi verildi.
Çocukların erken yaşlarda sanatsal faaliyetleri sevmesini ve yapmasını aşılamak amacıyla düzenlenen tiyatro oyunları “Köyümde Tiyatro Var” adlı proje hayata geçirilecek.
Köy okullarında eğitim gören öğrencilere tiyatro sanatı ile tanıştırmak amacıyla gerçekleşen proje kapsamında Amasya Merkeze bağlı 16 köy okulunda “Uzun Kuyruğun Macerası” adlı oyunun sahne alırken. 6 ilçe merkezine bağlı okullarda da sahnelenecek.
Amasya İris Sanat Tiyatrosu tarafından Genel Sanat Yönetmenliğini Atilla Özgen’in yaptığı “Uzun Kuyruğun Macerası” adlı oyunun sahnelendiği okullarda, çocuklar tarafından oldukça sevilirken öğrenciler oyuna müdahil edilerek tiyatroyu daha çok sevmeleri için zemin hazırlandı.
Sahnelendiği okullarda 1500’ü aşkın öğrenciye ulaşan tiyatro oyunu hakkında öğrenciler arasında düzenlenen ankette, oyunu izleyen öğrencilerin % 60’ının ilk defa tiyatro oyunu izledikleri görüldüğü bildirildi. Bu sonuç projenin ne denli faydalı olduğunu da gözler önüne seriyor.
Konuyla ilgili açıklamada bulunan Vali İ. Halil Çomaktekin ise şunları kaydetti: “Köy okullarımızda eğitim gören yavrularımızı tiyatro sanatı ile tanıştırmak için bu projeyi hayata geçirdik. Tiyatro ekibinde yer alan arkadaşlarımızın izlenimleri ve yapılan anketler öğrencilerimizin projeyi oldukça beğendiklerini göstermektedir. Projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Share
1126 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle