logo

reklam

“MOBİL SAĞLIK ARACI” ROMAN VATANDAŞLARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

“MOBİL SAĞLIK ARACI” ROMAN VATANDAŞLARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ
Her şey sağlıklı bir gelecek için
AMASYA İl Sağlık Müdürlüğü Toplum Sağlığı ekipleri Roman vatandaşların yaşadığı bölgede sağlık taraması yaptı. Kurulan mobil stand ile vatandaşların tansiyon şeker ve bunlara bağlı hastalıklar ile ilgili sağlık taraması yapıldı.
Mobil Sağlık Aracı ile kırsal mahallelerde bakıma muhtaç, engelli ve yaşlı hastalara evlerinde ücretsiz sağlık hizmeti veriyor. Mobil Sağlık Aracı’nın hizmete girmesi ile kırsalda daha çok hasta ve engelli vatandaşa ulaşılıyor.
Amasya Sağlık İl Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Mobil Sağlık Aracı kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşın yüzünü güldürüyor. Mobil Sağlık Tarama Aracı, alanında uzman sağlık ekipleri ve tam teşekküllü bir ambulansta bulunması gerek tıbbı araç ve ekipmana sahip olmasıyla dikkat çekiyor.
Özellikle yaşlı kadın ve erkeklerin tansiyon ölçümleri yapılarak, rutin kan tetkikleri gerçekleştirildi. Sağlık konusunda şikayetlerin de dinlendiği Roman vatandaşlara yönelik gerçekleştirilen sağlık taramasında, tedavi görmesi gereken vatandaşlar, sağlık kuruluşlarına yönlendirildi.
Bir doktor, bir hemşire ve sağlık teknisyeninin katıldığı sağlık taramasına katılan uzmanlar “Toplum sağlığına önem veriyoruz. Sağlık taramalarımız, kent merkezinde olduğu kadar, köylerimizde de devam ediyor” ifadelerini kullandılar.
Belirli bir program dahilinde uygulamaya başlayan sağlık ekipleri gezici mobil sağlık araçları ile köylere gelerek vatandaşların sağlık taramasını gerçekleştiriyor. Yetkililerden alınan bilgiye göre, genel sağlık taramasından geçecek 18 yaş üstü vatandaşlar da bir rahatsızlık çıkması durumunda ise tedavileri gerçekleştirilecek. Düzenli olarak yapılacak olan sağlık taramasında Amasya’ya bağlı tüm köylerde isteğe bağlı genel tarama yapılacak.

Share
415 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle