logo

reklam

Muharrem Ayı’nın Orucunu Birlikte Açtılar

Cem Vakfı Amasya Şubesi tarafından düzenlenen Muharrem ayı iftarı Amasya Çınaraltı sahibi Güngör Duran tarafından verildi
Güngör Duran, Muharrem ayının imam Hüseyin’i anma ve anlama ayı olduğunu söyledi.
Muharrem ayının matem ve yas ayı olduğunu belirten Güngör Duran, bu ayın imam Hüseyin’i anma ve anlama ayı olduğunu aktardı. Konuşması sırasında duygusal anlar yaşayan Duran, Kerbela’nın insanlara zulüm ile abad olunmayacağını gösterdiğini dile getirerek, “Kazanan her zaman haklı ve mazlum olandır. Yezid’e lanet olsun. Şehitler şahı imam Hüseyin’e rahmet olsun. Kerbela’yı anlamak hazreti Hüseyin’in değerlerine sahip çıkmakla, yürüdüğü yolda yürümekle, yaşadığı gibi yaşamakla mümkündür” dedi. “Safımızla, mücadelemizle imam Hüseyin’in yanındayız”Kerbela’nın insanlara sevgiyi yaşatmayı öğrettiğini aktaran Güngör Duran, “Safımızla, mücadelemizle imam Hüseyin’in yanındayız. Bugün bize düşen, Kerbela’ların acısından, mateminden hareketle Müslümanların arasındaki birliği, beraberliği, kardeşliği anlamaktır. Bu topraklarda herkesin kendi inancıyla, istediği şekilde, başka birisinin tarifine ihtiyaç olmaksızın, özgürce yaşamanın önündeki bütün engelleri kaldırmaktır. Nasıl farklı türler tek kazanda kaynayınca, aynı ateşte pişince, birlikte yanınca aşure gibi daha değerli hale geliyorsa, toplumlar da aynı dertleri, sıkıntıları paylaşınca, zorluklara katlanınca daha iri, daha diri olurlar. Bu da bu toplumun en büyük gücüdür. Biz bu güce sahibiz. Çanakkale’de, Sarıkamış’ta, İstiklal Savaşı’nda biz bu birliği gösterdik, bundan sonra da göstermeye devam edeceğiz. Farklılıklarımızı zenginlik olarak gördük, bundan sonra da görmeye devam edeceğiz. Çokluk içinde birliği, kesret içinde vahdeti savunduğumuzda imam Hüseyin ve Kerbela’yı anlayacağız. Allah birliğimizi, dirliğimizi daim eylesin. Bizi hak yoldan ayırmasın. Bizleri zalimlerin değil, mazlumların yanında olanlardan eylesin. Davamız birlik, gayemiz dirlik hak Muhammed Ali yolu olsun” şeklinde konuştu.
Konuşmanın ardından Alevi dedesinin duasıyla birlikte lokma yendi.
İftar programına Vali Dr. Osman Varol, Garnizon Komutanı Zafer Uğur, Belediye Başkanı Cafer Özdemir, İl Jandarma Komutanı Selami Akşit, İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut ve vatandaşlar katıldı.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle