logo

reklam

NEFESLER TUTULDU, ADAYLAR BEKLENİYOR


facebook
A. Suad AKCAN
amasyayorum@hotmail.com

7 Haziran seçimleri için geri sayım devam ederken, hem siyasi partiler hem halk nefeslerini tuttular adayları bekliyorlar.
Aday adaylığı başvurularıyla başlayan seçim maratonu beklide en kritik noktaya ulaştı. Çünkü seçimin sonucu aday adaylarıyla birebir orantılı. Bu seçimde halkın belli hassasiyetleri oluştu.
Vatandaş illa Amasya’dan aday olsun diyor, yeni yüzler görmek istiyor.
Seçime girecek bütün partilerde böyle düşünen seçmen kitlesi var. Sonuçta Amasya küçük bir yer ve parti tabanları birbirine oy verebilecek durumda.
Seçmen eylimleri listelere göre değişiklik gösterebilir, AK Parti ile MHP seçmeni listelere göre iki parti arasında geçiş yapabilir.
Genel Merkezlerin işi zor, çok ince hesap kitap yapmaları gerekiyor, milletvekili sayılarını listeler belirleyecek.
CHP ön seçimle Milletvekili Adaylarını belirledi. CHP ön seçimde parti üyelerinin oyları ile mevcut milletvekilini ikinci sıraya yollarken, Avukat Mustafa tuncer’i liste başı yaptı. Devrim Ersoy ise bir önceki seçimde olduğu gibi bu seçimde de üçüncü sırada kendine yer buldu. MHP yaklaşık 4 bin kişinin katıldığı elektronik ortamda ön seçim yaptı, AK Parti ise delege temayül, anket, STK temayülü derken kapsamlı bir çalışma yaptı.
Açıkçası listeler merakla bekleniyor, son günlerde herkesin elinde bir liste kendisine yakın gördüğü adayları listeye dahil ediyor.
Bu süreçte Parti Genel merkezleri son güne kadar bilgi sızdıramadı.
Bugün 7 Nisan, ne kaldıki, gün değil saatler kaldı. Listeler bugün mesai saati biteli kadar YSK’ya teslim edilince kamuoyuna nasıl olsa ilan edilecek.
Seçimle ilgili öngörüde bulunmak için fala bakmaya gerek kalmadı. Bugün belirlenecek Listeleri ve halkın bu listeleri nasıl okuyacağını görmek gerek.
Listeler belli olduktan sonra, seçmen kadar aday adayların tutumuda merak ediliyor.
Hadi Hayırlısı diyelim!..

 

Share
1015 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • 15 Temmuz Milli Birlik Destanı

  16 Temmuz 2018 Köşe Yazıları

  Bir önceki darbenin üzerinden tam tamına 36 yıl geçtikten sonra Türk Silahlı Kuvvetleri ,içinde bir ahtopot gibi kol saran,fetö örgütünün köpeği olmuş, bir kaç hayâ yoksunu general ve askeri personelin devletin topuyla tankıyla halkı esir almaya kalkma aptallığına düştükleri günün adıdır 15 Temmuz.Çok şükür ki ihanet gişimleri halkın sokağa çıkması ile başarısızlıkla sonuçlanmış,halk onları kendi imkanlarıyla hezimete uğratmıştı. Milli Birlik Destanı Bu yazıyı kaleme almam kolay olmadı,hiç kolay olmadı hemde.O kabus geceyi bir kez daha ha...
 • Vicdanımızı mı gömdük toprağa yoksa çocukları mı?

  13 Temmuz 2018 Köşe Yazıları

  Aslında bu yazının girişini iki ana başlıkla toplayabilirdim. Ama yapmadım. Hicbir şey istediğimiz gibi de olmadı,varsın olmasın.Kimileri tatil planları yapa dursun,kimileri bulunduğu mevcut durumu beğenmeyip statü yarışına girsin ,kimileri evine Allah ne verdiyse onu götürsun. Ha birileri de aman suya sabuna dokunmasın. Birileri de böyle benim gibi konuşup dursun;köyün meczubuyuz ne de olsa! Bir hafta boyunca sustum, yazmayacaktım. Leyla'lardan Eylül'lerden bahsedip acımıza kazma vurmayacaktım; ta ki 2 yaşındaki Sami Yusuf öldürülene ...
 • Sevgisizlik Çağı,Tahammülsüzlük İklimi

  03 Temmuz 2018 Köşe Yazıları

  Güneşe gülle at, karartır mı hiç? Allah sevmediğini yaratır mı hiç? İnsan olan insan darıltırmı hiç? Haksızlık haksızın özünden olur"  Bu güzel dizeler kime mi ait ? Bozkurun tezenesi,türkülerin öznesi,gönül duvarmıza güneşinden ışık sızdıran Neşet Ertaş'a tabi.. Nereden esti "Aa Aysun" dediğinizi duyar gibi oluyorum.Haklısınız elbet.Seçimler bitti,bir rahat nefes almak hemde Neşet Ertaş'ı size bir kez daha hatırlatmak; ruhunuza onun türküleriyle dokunmak istedim. Çünkü buna ihtiyacımiz var. Çağ sevgisizlik ve zulüm çağı ,iklim tahammülsüzl...
 • Son Söz

  22 Haziran 2018 Köşe Yazıları

  Türkiye’de yapılacak Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminin ilk seçimi ile birlikte 27. Dönem Milletvekilliği seçimleri için haftalardır süren tartışmalar ve tahminler artık bir şey ifade etmiyor. Son söz pazar günü oy verme merkezlerine giden seçmenlerde. Seçmenler 5 yıl süreyle ükeyi yönetecek Cumhurbaşkanını ve TBMM de yer alacak siyasi partilerin il milletvekillerini belirleyecek. Cumhurbaşkanı ile birlikte Liderlerin egemenliğinde olan bir seçim sistemiyle milletvekillerini seçeceğiz. Aslında seçtiğimiz milletvekilleri bizim seçtiklerimiz değ...
hd porno sikis izle