logo

reklam

Nefesler Tutuldu

nefesler tutulduSeçime katılacak siyasi partiler aday listelerini, yarın en geç saat 17.00’ye kadar, Yüksek Seçim Kuruluna (YSK) verecek.
YSK, 1 Kasım’da yapılacak 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile ilgili çalışmalarını sürdürüyor.
Milletvekili Genel Seçimi’ne katılacak siyasi partiler, aday listelerini yarın en geç saat 17.00’ye kadar YSK’ya verecek, 20 Eylül’de milletvekili kesin aday listeleri ile bağımsız adaylar ilan edilecek.
1 Kasım’da yapılacak Erken genel seçimde Amasya’dan 26. dönem milletvekilliği için AK Parti, CHP ve MHP aday adaylarının yaşadığı heyecanı, Amasya da yaşamaya başladı. 7 Haziran seçimlerinde Amsaya’dan AK parti 2 CHP bir milletvekili çıkarmıştı. Bilindiği gibi MHP az bir farkla bir milletvekilliğini kaçırmıştı.
YSK kararına göre, siyasi partilerin, milletvekili aday listesi verilmesinin son günü yarına kadar en az 41 il seçim çevresinde milletvekili aday listesi vermesi gerekecek. 41 il seçim çevresinden az sayıda milletvekili aday listesi bildiren siyasi partiler, seçime katılamayacak.
Aynı ilin birden fazla seçim çevresi olması halinde, siyasi partilerin her seçim çevresi için ayrı ayrı milletvekili aday listesi vermesi zorunlu olacak. Aksi halde o il seçim çevresinde seçime katılma şartları oluşmayacak.
Bir siyasi parti, 41 il seçim çevresinden fazla ilde milletvekili aday listesi verdiği halde, birden fazla seçim çevresi olan illerde, hiç aday bildirmediği veya eksik bildirdiği seçim çevresinde eksikliği tamamlamadığı takdirde, o seçim çevresinde seçime katılamayacak.
Siyasi partiler, milletvekili aday listesinin verilmesinden sonra, ancak eksik aday listesini tamamlayabilecek veya varsa maddi hataları düzeltebilecek, 7 Nisan’dan sonra milletvekili aday listesini bildirmediği iller için milletvekili aday listesi veremeyecek.
İŞTE PARTİLERDEKİ ADAY ADAYLARI

AK PARTİ
Prof. Dr. Naci Bostancı
Akif Gülle
Dr. AVni Erdemir
Said Yüce
Hasan Ali Cesur
Mehmet ACAR
Turgay Çekin
Halil İbrahim Akyürek
Selçuk Kemeröz

CHP
Av. Musta Tuncer
A. Serpil Saraçoğlu
Hasan Acar

MHP
Mehmet Sarı
Yıldırım Görgen
Turan Gürdoğan
Gülseren Ertopçu
Atila Özlük
Fatih Mormenekşe
Hüseyin Sak
Faruk Çakır
Mehmet Keleş
Murat Suşehri

Share
1376 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle