logo

reklam

Neler Oluyor! Açıklamada Cevap YOK

neler oluyorNeler Oluyor! Açıklamada Cevap YOK
Amasya Pancar Ekicileri Kooperataifi Mali Genel Kurul öncesi sancılı günler yaşıyor. Gazetemizin “Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifinde Neler Oluyor” haberimize açıklama beklerken, açıklama haber hiç bir ilgisi olmayan Amasya’daki bir başka gazetede yayınlandı.
Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifi yönetimi, haberimiz ile ilgili açıklama yapacağı yerde, kamuoyunu yanıtmaya yönelik açıklamalarda bulunmuştur. “İncelenmeden ve görüş alınmadan” ifadesi kullanılarak yapılan açıklamada; “2013 yılından bu tarafa seçilmiş Yönetim Kurulu Başkanlığındaki Pancar Kooperatifimiz ve İştirakimiz Amasya Şeker Fabrikası, bölgemize katkı ve kâr sağlayıcı projeler yapılmış ve Çiftçilerimiz lehine uygulanmaya başlanmıştır.” denmiş.
Oysaki; Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifi ve İştiraki Amasya Şeker Fabrikasının Başarılı Faaliyetleri arasında Suluovanın en Eski kuruluşlarından olan PANET in kapatılarak arsasının ve hurdasının satılması, RES (Rüzgar Enerji Santralinin) üretime Başlamadan yıkılması gibi “bölgemize katkı ve kâr sağlayıcı projeler yapılmış olmasının ve Çiftçilerimiz lehine” olduğunu görmemek ve bilmemek mümkün değildir.
Basının görevi Kamuyu ilgilendiren konularda inceleme ve araştırma yaparak “objektif” bir şekilde haber yayınlamaktır. Haberle ilgili olan kuruluşlardan görüş sorulması haber değil “Sipariştir” Gerçekleri ve doğruları tarafsız bir dille kamuoyunun bilgisine sunan Amasya’nın Tek Gazetesi olan Amasyanın SesiYorum Gazetesi olarak, Sosyal Medyada bile gündeme gelen, paylaşılan Haber ve yorumlar sonucunda söz konunusu konunun “Kamuyu ilgilendirdiğini” düşünerek “Sorunu Kamuoyuna Duyurmak” ve “Kamuoyunu Bilgilendirmek” amacıyla gerekli araştırmaları yaparak “Konuyu Kamuoyu Adına Sorgulamak” amacıyla haberimiz yayınlanmıştır.
Kamuoyu Olarak bizler haberimizdeki “08.05.2016 tarihinde toplanacak Genel Kurul Gündeminin 1163 sayılı Kooperatifler Kanununun 56. Maddesi ve Kooperatif Anasözleşmesi 40. Maddesine aykırı olduğu tespit edilerek Denetçiler tarafından imza altına alınıp Kooperatif yönetimine bildirilmiştir.” İbaresinin açıklanmasını beklerdik.
Bilmeyenlerin Bilgisine sunulur.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle