logo

reklam

NOBEL ÖDÜLLÜ Prof. Dr. SANCAR’a MATEMATİĞİ SEVDİREN ÖĞRETMEN

hobelÖğretmen Beyhan Olcay Vali Çomaktekin’i Ziyaret Etti
Nobel Kimya Ödülü Sahibi Prof. Dr. Aziz Sancar’ın Mardin Savur’da ortaokulda 3 yıl matematik öğretmenliğini yapan ve meslek hayatı boyunca birçok ödüle layık görülen Amasyalı Emekli Öğretmen Beyhan Olcay ile oğlu Danıştay 17. Daire Üyesi Prof. Dr. Bülent Olcay Vali İbrahim Halil Çomaktekin’i makamında ziyaret etti.
Vali Çomaktekin, “Sizin gibi ömrünü eğitime adamış bir öğretmenimizi ağırlamaktan mutluluk duyuyorum. Siz uzun yıllar boyunca çok sayıda öğrenci yetiştirerek, Ülkemize hizmet ettiniz. Nobel Kimya Ödülüne layık görülen Ülkemizin gururu Prof. Dr. Aziz Sancar da öğrencileriniz arasında yer almakta. Yetiştirdiğiniz öğrenciniz şu anda bilime ve insanlığa büyük katkılar sağlamaktadır. Aziz Sancar sizi “Bana matematiği sevdiren öğretmenim.” diye tanımlıyor. Bu ifade onun eğitim hayatında nasıl bir öneme sahip olduğunuzu gösteriyor. Bu vesileyle Sayın Sancar’a ülkemize yaşattığı mutluluk ve gururdan dolayı şükranlarımı sunuyorum.” dedi.
Emekli Öğretmen Beyhan Olcay ise, uzun yıllar boyunca Anadolu’nun çeşitli yerlerinde öğretmenlik yaptığını, öğretmenliğe başladığı Mardin’de Prof. Dr. Aziz Sancar’ın 3 yıl boyunca öğretmenliğini yaptığını belirterek, öğrencisinin geldiği noktadan gurur duyduğunu belirti.
Ziyarette misafirleri ile sohbet eden Vali Çomaktekin, duayen matematik öğretmeninin meslek hayatına dair anılarını dinledi. Çomaktekin ayrıca misafirlerine Amasya tablosu hediye etti.

Share
950 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle