logo

reklam

O Benim Başkanım


facebook
A. Suad AKCAN
amasyayorum@hotmail.com

Seçimlerin yaklaşması ile birlikte partilerin aday belirleme sürecini de hızlandırdı. Genelde temayül yoklamasıyla adaylarını belirleyeren AK Parti, bu sefer adaylarını seçim bölgesinde halkı tarafından sevilen ve istenilen kişilerden oluşan bir liste hazırlayacağı bekleniyor.

Yerel seçimle genel seçimin dinamiğinin farklı olduğunu bilerek başlamalıyız. Yerel seçimlerde seçim sonucunu belirleyecek birinci etken adayın kim olduğudur. İkincisi siyasal partinin iktidar olma hevesinin ya da vatandaşa vereceği umudun ne kadar güçlü olduğu önemlidir. Aday önemli parti önemli değil kısmı doğru değildir. Genel seçimde partilerin aldığı oy oranları önemlidir. Yerelde partinin aldığı oy oranı önemli değildir. Alınan belediye sayısı önemlidir. 24 Haziran seçimi sonrası küsmüş, kafası karışmış bir seçmen var. Dolayısıyla seçmeni ikna etmenin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Amasya’da seçmen önemli bir belirteç olacak.

AK Parti´de pek çok isim adaylık için beklerken, AK Parti Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir vatandaşlar tarafından sevilen ve istenilen isim olarak öne çıkması Cafer Özdemir’in önümüzdeki günlerde açıklanacak olan listede üçüncü dönem Amasya Belediye Başkanı adayı olarak yer alacağı bekleniyor.

Özdemir’in Amasya seçmeni tarafından da sevilen ve istenilen ortak Belediye Başkanı konumunda olması Amasya’da “O bizim Belediye Başkanımız” olarak kabul görülmesi Cafer Özdemir’i diğer adaylara göre daha büyük sorumluluk altında olmasına rağmen her kesime ve her vatandaşa eşit tutum ve davranışları Amasyalılar tarafından takdir ile karşılanıyor.

Hal böyle olurken, AK Partinin dışındaki siyasi partiler CHP, MHP ve İYİ parti AK Partideki aday belirleme süreceni yakından takip ediyor. Mevcut Başkan Özdemir’in aday gösterilmemesi durumunda seçime daha alternatifli ve daha güçlü adaylarla çıkmak istiyor.

Başkan Özdemir tarafından Amasya’nın gelişimi için hayata geçirilen hizmetler ve potansiyel projeler geleceğe ışık tutuyor.
“Önce İnsan” ilkesinin yol göstericiliğinde kentteki değişimi yönetirken, hizmetleri de her yıl bir basamak daha yükseltmek ve “örnek ve lider kent” tanımlamasını canlı tutmak için çaba gösteriyor.
Demokrasi, katılımcılık, özgürlük, sosyal belediyecilik, eşitlik ve vicdan Amasya Belediyesi’nin hizmetlerine yön veren odak noktaları.

Milletvekili seçimlerinden biraz farklı yerel seçim. Adayın ismi toplumun belli kesimlerinden değil de toplumun tüm katmanları tarafından tercih edilmesi önem taşıyor.

Yerel seçimlerde Amasya’da belediye başkanı Cafer Özdemir’in devam etmesi gerekir. Çünkü; “Kamuoyunun memnuniyetini biliyoruz. O nedenle değişmesi için bir neden yok”

Başkkan Özdemir’in aday gösterilmemesi durumunda ise; Her partiden beklenen, vizyonu olan yeni isimleri listelerine dahil etmek. Ancak bunların vitrin için göstermelik yerleştirip eskilerin gölgesinde kalacakları bir tablo görmek istemiyor seçmen. Partilerin bu yöndeki samimiyetleri, az olmayan bir seçmen kitlesinin tercihinde rol oynayacak gibi görünüyor.
Partiden önce adaya oy verilecek olması, sevilen ve tanıdık sayılarını artırdığı için karma oya doğru da bir yönelim görünüyor. Bu kesim, tanıdıklar dışında daha çok yeni isimlere yönelecek izlenimi veriyor.

AK parti’nin Başkan kriterlerine baktığımızda
“Belediye başkan adayları gerek vizyonları, gerekse projeleri ile Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşmasını sağlayacak isimlerden oluşacak.
Adayların AK Parti’nin oyunun üstüne oy getirecek adaylar olmasına dikkat edilecek. Vatandaşta karşılığı olan teşkilatların sevdiği, sivil toplum örgütleri tarafından desteklenen ve o ili kalkındıracak projeleri olan, vatandaşın yakından tanıdığı isimler olacak.”

Buda gösteriyorki; Cumhurbaşkanı sayın Recep tayip Erdoğan başta olmak üzere AK parti Genel Merkezince Amasya halkının beklentisine cevap gelecek ve Cafer Özdemir 2019 Belediye Başkanlığı seçimi için Amasya’dan üçüncü kez aday gösterilecek.

Haydi Hayırlısı

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » »
Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • SAMİMİ RİYAKARLAR

  17 Haziran 2019 Köşe Yazıları

  Geçen gün bir grup arkadaşlar ile birlikte oturup, güzel bir sohbet ortamı gerçekleştirdik. Sohbet öyle bir konuma geldiki günümüzde bazı insanoğlunun samimiyetinin tartışıldığı ve bu tür insanlardan dolayı insanlığa güvenin yok olma noktasına geldiği savunulundu. İşte tam bu sırada Süleyman amca cebinden bir yazı çıkardı. Türkiye Gazetesinde bundan tam 33 yıl önce yazılmış bir yazıyı çıkardı. Yazı sohbetimize bir ışık oldu. İşte bu yazıyı sizler için kaleme aldım. Bu acaip ifade Napolyon Bonapart'a aittir. O, bu sözü, çok usta "iki yüzlül...
 • Başarı yetkiyi kullanmaktır

  02 Mayıs 2019 Köşe Yazıları

  2018-2019 Futbol sezonu öncesi Amasya'da kendinize bir grup bularak başlatmış olduğunuz Yeni Amasyaspor'u elde etme çabanız sonuç verdi. Ama bu sonuç Amasya için büyük hüsran oldu. Sosyal medyayı kullanarak kendinizi gördüğünüz dev aynayı, Amasya'da kendi yandaşlarınız tarafından bazı kesimlere kabul ettirdiniz. Ve hayaliniz Yeni Amasyaspor yönetimini ele geçirdiniz. Bu uygulamayla Yeni Amasyaspor'u şantiyeye (rantiyeye) çevirdiniz! Sezonun ikinci yarısında göreve geldiğinizde; “Hazırlık” maçlarında gövde gösterisi yaptınız! Lig maçları b...
 • Besleme değil bağımsız basın

  29 Nisan 2019 Köşe Yazıları

  Bizim çocukluk ve gençlik yıllarımızın güzellik sembolüydü BB. Sarışın ve fettan güzelliğin timsaliydi. BB, benim neslim için o sarışın, o fettan güzel, ünlü Fransız aktris Brigitte Bardot demektir. Ama benim için son dönemde iki ayrı anlamı daha oldu BB’nin. Birinci anlamı ömrümün en güzel günlerini verdiğim ve hayatımın en mutlu günlerini yaşadığım ve mensubu olmakla gurur duyduğum bağımsız basın. Diğeri ise görmekten, duymaktan tiksindiğim ve şiddetle karşı çıktığım besleme basın. Her seçim zamanı ve seçim sonrası bir alışkanlık haline g...
 • Makam Aracı Saltanatı! SARI ile SON MU BULUYOR?

  25 Nisan 2019 Köşe Yazıları

  Makam Aracı Saltanatı! SARI ile SON MU BULUYOR? “Bir yerin şerefi, orada bulunan kişiden gelir” Kelimenin anlamına uygun, tam bir saltanat! Kıytırık makam sahiplerinin altında bile, birer beleş araba varken, çoğunun yedeği de garajda bekliyor. Neden yoksullaştığımızı ve neden adam olamadığımızı, şimdi anladınız mı? Makam araçlarını, sadece makam sahipleri kullanmıyorlar. Aile bireyleri de, özellikle okula giden çocuklar da onları servis aracı gibi kullanıyor ve genellikle çocuklar, okullarına bu araçlarla gönderiliyor. Makam sahiple...
hd porno sikis izle