logo

reklam

“O Sene” Gelecek Sezonda Değil!

“O Sene” Gelecek Sezonda Değil!
BAL Amasya Temsilcisi Merzifonspor Oldu
TÜRKİYE Spor Toto Bölgesel Amatör Ligi BAL Amasya ili play out baraj maçında Yeni Amasyaspor ile Merzifonspor karşı karşıya geldi. BAL Liginde 8 kez Amasya’yı temsil eden yeşil beyazlı Yeni Amasyaspor ve bir kez mücadele etme imkanı yakalayan mavi beyazlı Merzifonspor arasında oynanan zorlu mücadeleyi Ordu bölgesi hakemlerinden Ersan Şen’in yönettiği mücadelede yan hakemliği Giresun bölgesinden Mürvet Yavuztürk ve Ordu bölgesinden Soner Bingöl ve dördüncü hakemliği Ordu bölgesinden Tolga Elikcioğlu yaptı.
2019-2020 futbol sezonunda BAL’da Amasya’yı temlsil etmek isteyen mücadeleye yeşil beyazlı Yeni Amasyaspor maça hızlı başladı. Ataklar sonuç vermedi. Merzifonspor ise kontrollü oyunu ile sonuca gitmek istedi. Maçın ilk yarısında Merzifonspor kontraatakla bulduğu golle ilk yarıyı 1-0 önde kapadı.
Yeni Amasyaspor ikinci yarıya ilk yarıda olduğu gibi hızlı girdi. BAL için önce beraberlik golünü aradı. Yeşil beyazlılar beraberlik golü ararken kalesinde ikinci golü gördü. 2-0
Yeşil beyazlı Yeni Amasyasporlu futbolcularda panik yaşandı. bilinçsiz ataklar sonucu maçın 85. dakikasında golü getirdi. 2-1 Son 5 dakikaya büyük umutla giren yeşil beyazlılar maçı uzatmaya götürme için bir gol aradı. normal sürede gol bulammayan yeşil beyazlılar umutlarını uzatmaya taşıdı. Maçın hakemi tarafından 6 dakika uzatma verildi. Uzatmalarda Yeni Amasyaspor’a yetmedi. BAL temsilciliğini Merzifonspor aldı.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.