logo

reklam

ÖĞRENCİLERE BURS MÜJDESİ

Amasya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) üniversitelerle anlaşmalarını sürdürüyor. Bir taraftan üniversite – sanayi işbirliğinin geliştirilmesi hedefleniyor.
Kamu Üniversite Sanayi İş Birliği (KÜSİ) çalışmaları kapsamında Amasya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Amasya Üniversitesi arasında “Sanayiye Yönelik Problemlerin Çözümüne Dair Yüksek Lisans ve Doktora Tez Öğrencilerine Burs Verme Protokolü” imzalandı.

Kırlangıç; lisansüstü eğitim yapan gençler desteklenmeli
Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat Kırlangıç, Araştırmacıların ve özellikle lisansüstü eğitim yapan gençlerin desteklenmesi gerektiğini söyledi. Kırlangıç, “İmzalanan bu protokol sayesinde üniversitedeki bilimsel potansiyelin, bilgi birikiminin ve her türlü altyapı imkânlarının ortak yapılacak çalışmalarla sanayiye aktarılarak uygulanmasını sağlamak, ekonomik değere dönüşmesine katkıda bulunmak ve ilimizdeki firmaları Ar-Ge ve İnovasyon ağırlıklı çalışmalara yönlendirerek, üniversitedeki ilgililerle sanayicilerimiz arasında karşılıklı güvene dayalı, sürdürülebilir bir Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliğini sağlamaktır.” dedi.
Kırlangıç, Amasya sanayi sektörüne yönelik olarak Amasya Üniversitesinde yapılan lisansüstü tezler arasından, KUSİ İl Temsilcisi Doç. Dr. Arif Gök, Sanayi ve Teknoloji Uzmanı ve TSO yetkilisinden oluşan İnceleme ve Değerlendirme Kurulu tarafından belirlenen Mühendislik, Fizik/Kimya/Biyoloji ve İşletme, İktisat, Ekonometri Anabilim Dallarında belirlenen tezle teşvik ikramiyesi verileceğini bildirdi.

Elmacı; Üniversite-sanayi iş birliği daha ileri boyuta taşınmalı
Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı, “Üniversiteler sadece bilginin üretilip rafa kaldırıldığı yerler değildir.” dedi. Elmacı, Üniversitelerin ürettiği bilginin halka dönük yönü, halka faydalı yönü de aslında üniversitelerin görevlerinden birisi olduğunu belirterek, Üniversite-sanayi iş birliğinin daha ileri boyuta taşınması ve bu iş birliğine daha aktif katkı verilebilmesi için özellikle lisansüstü eğitimler konusuna üniversite ve sanayinin bu alana yönlendirilmesi gerektiği vurgulanmıştır. Üniversite olarak bizde bunun gereği olarak Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Amasya Ticaret ve Sanayi Odası ile bir araya gelerek bu protokolü hazırladık ve imzaladık.

Protokol töreninin son konuşmacısı Sanayi ve Teknoloji İl Müdür Vekili Dursun Pazar ise “Sanayiye Yönelik Problemlerin Çözümüne Dair Yüksek Lisans ve Doktora Tez Öğrencilerine Burs Verme Protokolü’nün” hayırlı olmasını diledi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle