logo

reklam

ÖĞRENCİLERE TOPRAK VE AĞAÇ SEVGİSİ AŞILANDI

Amasya Valiliğince “Toprak Dostu Yerel Yöneticiler Gönüllülük Yapıyor” etkinliği yapıldı. Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA) ile ortaklaşa gerçekleştirilen etkinlik kapsamında çocuklara toprak ve ağaç sevgisi aşılandı.
“Toprak Dostu Yerel Yöneticiler Gönüllülük Yapıyor” etkinliğine Amasya valisi Dr. Osman Varol ile birlikte Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ahmet Faruk Aykutlu, Tema Vakfı Amasya İl Temsilcisi Fazlı Özveren, kurum müdürleri, Tema Vakfı çalışanları ve öğrenciler katıldı.
Miniklerin doğa sevgisine ortak olan vali Varol, Çocukluğumuzda çamurla. toprakla oynayarak; sebze-çiçek ekerek, ağaç dikerek büyüdük. Kentleşme ile çevre-doğa bilinci için yapılan çalışmalar dışında ağaca çiçeğe yabancılaşır olduk. Çocuklarımıza bu bağlamda ağaç ve doğa sevgisi aşılanması için bu çalışmalara devam edeceğiz. TEMA katkısı içinde teşekkür ediyoruz.” diyerek ağaç dikimi, doğaya ve yeşile sahip çıkmanın önemini anlattı.
Vali Varol, TEMA sorumlusu olan minik öğrencilerin bu görevi başarıyla tamamlayacaklarına canı gönülden inandığını belirterek, “Ormanlarımızı ve doğal yaşamı korumak, gelecek nesillere karşı hepimizin sorumluluğudur.” diye konuştu.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle