logo

reklam

Öğrencilere trafik eğitimi

Öğrencilere trafik eğitimi
Trafik Eğitimlerinde Köy Okulu Öğrencileri Unutulmadı
AMASYA İl Emniyet müdürlüğü ilköğretim okulu öğrencilerine “Trafik Dedektifleri Projesi” kapsamında trafik eğitimi vererek trafik bilincini oluşturmayı hedefliyor.
Türkiye’nin 81 ilindeki okullarda 3-17 yaş arasındaki toplam 1,5 milyon çocuk ve genç ile dolaylı olarak ailelerine trafik bilinci aşılanması hedeflendiğini belirten Amasya İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut, “Proje ile trafik kazalarının engellenmesinde kalıcı bir çözüm yaratılması amaçlanıyor. Proje kapsamında; trafik güvenliğinde toplumsal duyarlılığın artırılarak, trafik kazalarının azaltılması, trafik denetimlerinin gerekliliği konusunda kamuoyu algısının güçlendirilmesi, trafik kuralları konusunda farkındalık oluşturulması yoluyla mevcut algıda değişikliğin sağlanması ile trafiği güvenli, ulaşımı konforlu bir ülkeye dönüşüm hedefleniyor” dedi.
Amasya Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Şube müdürlüğü, ilköğretim okulu öğrencilerine Temel Trafik ve İlkyardım Eğitimi veriyor. Amasya’daki tüm okullarda yürütülen teorik ve uygulamalı eğitimlerde 2017-2018 Eğitim döneminde şu ana kadar 746 ilköğretim okulu öğrencisine ulaşıldı. Eğitimlerdeki hedef ise trafik bilincini küçük yaştan itibaren oluşturmak.

TEORİK VE PRATİK
Binlerce insanın ölümüne yol açan Trafik Terörü’nün önüne geçmek için kolları sıvayan Amasya İl Emniyet Müdürlüğü bunu sağlamak için ilköğretim okulu öğrencilerine eğitimler veriyor. Öğrencilerin trafik görgü, kültür, bilgi ve becerilerinin artırılması, trafik kurallarına uymanın davranış haline getirilmesi amacıyla eğitimler veriliyor. Teorik ve uygulamalı olarak yürütülen eğitimler Temel Trafik Eğitimi ve İlkyardım Eğitimi olarak veriliyor.
Taşımalı eğitim veren okullar, köy okulları, merkezi okullar ve özel okullara belirlenen plan dahilinde giden uzman trafik eğitmenleri okullardaki eğitimlerinde öğrenciler trafik işaret ve levhaları, araçta güvenli yolculuk, yaya geçitleri, emniyet kemeri ve önemi ve yaya güvenliği konularında slayt eşliğinde bilgilendirildi.
Amasya İl Emniyet müdürlüğünden konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada 2017-2018 Ders yılı içerisinde Amasya merkezde 73 okulda trafik eğitim semineri yapılması hedeflenmiş olup bugüne kadar 14 okulda 624 öğrenci ve 6 köy okulunda 122 öğrenci olmak üzere toplam 746 öğrencile trafik eğitimi verildiği bildirildi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle