logo

reklam

Öğrencilere Uygulamalı Trafik Eğitimi

amasya emniyeti

Araç trafiğinin her geçen gün arttığı Amasya’da, öğrencilerin bilinçlendirilmesi adına trafik seminerleri düzenleniyor.
Bilinçli bir toplumun yetişmesi adına ilkokul ve lise çağındaki öğrencilere trafik bilincini yerleştirmek ve onları gelecekte trafik kurallarına saygılı bir toplum haline getirme adına seminerler düzenleniyor.
Amasya İl Emniyet müdürlüğü trafik eğitim pistinde 2014-2015 ders yılı içerisinde 7 Ana okulunda ilk öğretim öncesi eğitim gören 335 öğrenci yüzlerce uygulamalı olarak trafik eğitimi verilildi. Parkta uygulamalı trafik kurallarını uzmanlarından öğrenen öğrenciler, eğlenceli dakikalar geçirdi.
Amasya Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü’ne bağlı polis memurları da öğrencilere trafik kurallarıyla ilgili önemli bilgiler verdi. Polis memurlarının oyunlarla trafik kurallarını öğrettiği eğitimde, oldukça renkli sahneler yaşandı.
Trafik eğitim parkında da öğrencilere uygulamalı olarak elektrikli bisikletler üzerinde Trafik kuralları gösterildi. Bu etkinliğin öğrenciler tarafından çok yararlı olduğunu ve Çocukların aileleri üzerindeki baskılarının etkin sonuçlar verdiğini belirten Amasya İl Emniyet müdürü Mehmet Artunay, amaçlarının çocuklar üzerinden ailelere ulaşmak olduğunu belirterek, “Çocuklara kendileri seviyesinde öğrenebilecekleri bazı konularda arkadaşlarımızla birlikte birkaç kural öğretmeye çalıştık. Bununla alakalı çocukların aileler üzerindeki etkisini bildiğimiz için ailelerine kırmızı ışık, emniyet kemeri ve hız yapmamaları konusunda, baskı yapmaları için bazı önerilerde bulunduk. Onları anlatmaya çalışıyoruz” dedi.Trafik eğitimi ile yaya geçitlerindeki ışık sistemlerini öğrendiklerini belirten minik çocuklar ise, otomobilde emniyet kemeri takmayı ve hız yapmamayı da öğrendiklerini söylediler.
Artunay, 201-2015 ders yılı içerisinde Anaokulu, İlkokul, Ortaokul ve Lise olmak üzere 1469 öğrenciye trafik eğitim semineri verildiğini bildirdi.

Share
690 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle