logo

reklam
03 Ağustos 2015

OKA Çorum’da Toplandı

okaÇomaktekin; Bölge OKA Yatırımlarıyla Gelişiyor
Amasya valisi ve OKA Dönem başkanı İbrahim Halil Çomaktekin, “Bölgemizde başta kamu kurumlarımız, yerel yönetimlerimiz, üniversitelerimiz, sivil toplum kuruluşları, özel sektör ve diğer sosyal, ekonomik aktörlerin birbirleriyle işbirliğini geliştirilerek bölgemizin gelişmesini sağlamak ve bu gelişimi sürdürmek amacıyla çalışmalar yürütmektedir.” dedi.
Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) Yönetim Kurulu Toplantısı Amasya valisi ve OKA Dönem Başkanı İbrahim Halil Çomaktekin başkanlığında Çorum’da toplandı. toplantıya OKA üyesi Çorum, Tokat ve Samsun valileri ve OKA yönetim kurulu üyeleri katıldı.
Bölgemizin sosyo-ekonomik ve kültürel gelişmesine katkıda bulunmak, değişen ulusal ve uluslararası rekabet koşullarına bölgemizin daha iyi uyum sağlama yeteneğinin geliştirilmesine katkı sağlamak için Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı ve ilgili kurumlar tarafından çeşitli faaliyetler ve projeler yürütüldüğünü belirten Vali Çomaktekin, OKA eliyle doğrudan yürütülen projelerle veya Ajansın mali destekleriyle uygulanan KOBi projeleri ile özel sektörün desteklenmesi, aynı şekilde Ajansın mali katkılarıyla Belediyelerin ve il özel idarelerinin turizm ve cevre altyapısının geliştirilmesi için desteklenmesi, diğer kamu kurum ve kuruluşlarının da çeşitli altyapı projeleri, kümelenme, lojistik, insan kaynaklarının geliştirilmesi ve dezavantajlılara yönelik altyapı geliştirme projeleri gibi konulardaki faaliyet ve projelerin desteklenmesi uygulamaları her yıl hem sayısal olarak ve hem de çeşit olarak artarak devam etmektedir. dedi.
2016 yılında uygulanacak mali destek programlarının konuları ve kapsamları hakkında yürütülmekte olan hazırlık çalışmaları ile halen yürütülmekte olan mali destek programlarında sağlanan ilerlemeler detaylı olarak ele alındığı OKA yönetim kurulu toplantısında, OKA ülesi olan Amasya ile birlikte Samsun, Çorum ve Tokat ilerinde bulunan yatırım destek ofislerinin faaliyetleri ve sektörlere yönelik teşvik ve bilgilendirme çalışmaları da gözden geçirildi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle