logo

reklam

OKA’da Dönem Başkanlığı Amasya’dan Çorum’a Geçti

okaOKA’da Dönem Başkanlığı Amasya’dan Çorum’a Geçti
OKA Yönetimi Toplandı
2015 Yılı Dönem başkanı İbrahim Halil Çomaktekin
başarı ekibin başarısıdır
Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Şubat ayı toplantısı, OKA Dönem Başkanı Çorum Valisi Ahmet Kara’nın başkanlığında, Samsun ilinde toplandı. OKA 2016 yılı şubat ayı toplantısına Amasya valisi İbrahim Halil Çomaktekin ile birlikte Samsun Valisi İbrahim Şahin, Tokat valisi Cevdet Can ve Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Amasya Ticaret Sanayi Odası Başkanı Murat Kırlangıç, İl Genel Meclis başkanı Mustafa Çıttır ve diğer yetkililer akıtıldı.
Amasya valisi Çomaktekin, dönem Başkanlığını Çorum valisi Ahmet Kara’ya devretti.
Vali Çomaktekein, Bölgemizin gelişmesi için başta bütün valilerimizle beraber yönetim kurulu üyelerimiz ve başta genel sekreter ve çalışma arkadaşları olmak üzere uyumlu bir şekilde çalışıp, bölgemizin iktisadi, sosyal ve kültürel açıdan gelişmesi için ortaklaşa ortak akıl, ortak fikir ve güzel istişarelerle önemli projelere imza attıldığını belirterek, Görev sürem bu bakımdan yönetim kurulu başkanlığı olarak sona ermiş vaziyettedir. Bundan sonra yönetim kurulu üyesi olarak görevime devam edeceğim. Yönetim kurulu başkanı olarak görev yaptığım süre zarfında başta Sayın Valilerimizin ve Yönetim Kurul Üyelerimizin gerçekten önemli katkılarını ve desteklerini gördüm. Sağlanan bir başarı varsa bütün ekibin başarısıdır.” dedi.
2016 yılı dönem başkanlığını alan çorum valisi Ahmet kara ise, Ajanslar her türlü bölgesel farklılıkları ortadan kaldırmak, bölgesel bazda gelişmeleri temin etmek ve ülke kalkınmasına katkıda bulunmak için kurulmuş çok orjinal kuruluşlardır. Bölgemizin sosyo-ekonomik ve kültürel gelişmesine katkıda bulunmak, değişen ulusal ve uluslararası rekabet koşullarına bölgemizin daha iyi uyum sağlama yeteneğinin geliştirilmesine katkı sağlamak için Kalkınma Ajansımız ve ilgili kurumlanınız tarafından çeşitli faaliyetler ve projeler yürütülmektedir. Kurulduğundan bu güne, Amasya, Çorum Samsun ve Tokat illerinde, faaliyet gösteren OKA, proje, büyüme, kalkınma denince ilk akla gelen kurumlardan birisi olarak artık kendini ispatlamıştır. Belirtildiği üzere, geçmişte yapılan çalışmalar bunun göstergesidir. dedi.
Kara, Bölgemizin gelişmesinde turizm sektörüne önemli katkılar sağlayacağımıza inanıyoruz. Ülkemizde, asıl listede 15 UNESCO Dünya Kültür Mirası bulunuyor. Bunlardan birisi de Çorum’daki Hitit İmparatorluğu başkenti Hattuşa’dır. 2016, Hattuşa’nın UNESCO tarafından tescil edilişinin 30.yılı. Bu yıla özel kutlama ve tanıtım programımız bulunuyor. Turizmden söz açmışken, bölgemizdeki turizm potansiyelini değerlendirecek yurt dışı bağlantıların geliştirilmesi çalışmaları ayrıca ele alınacak. Arap turistlerin bölgemize gelmelerinin sağlanması bu kapsamda bir faaliyet alanı olacaktır. Geçtiğimiz haftalarda Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan bir heyet tarafından düzenlenen Riyad-Cidde seyahatinin ve Cidde Turizm ve Seyahat Fuarında açılan OKA Standının olumlu neticelerini görmeyi umut edildiğini bildirdi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle