logo

reklam

OKA’dan Bölgeye 34 Milyon TL Hibe

Varol; OKA’nın finansman desteği sayesinde bölgeye yapılacak yatırımın 60 milyon ila 100 milyon lira arasında olacak.
Amasya valisi ve (OKA) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Varol, Bölgedeki kar amacı gütmeyen kurum ve kuruluşlara, Mali Destek Programı hibe çağrılarının toplam bütçesinin 34 milyon lira olduğunu belirterek, “Projelere asgari yüzde 25 katkı sağlayacağımız değerlendirildiğinde toplam hibe tutarının dört katına yaklaşan miktarda yatırımı tetiklemiş olacağız. Bu finansman desteği sayesinde bölgeye yapılacak yatırımın 60 milyon ila 100 milyon lira arasında olacağını düşünüyorum.” dedi.
Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) nın Amasya, Çorum, Samsun ve Tokat’tan oluşan TR83 bölgesine hizmet verdiğini belirten vali ve OKA dönem başkanı Dr. Osman Varol, 21 milyon lira bütçeli Turizmin Geliştirilmesine Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Yatırımlarına Mali Destek Programı, 7 milyon lira bütçeli Kırsal Kalkınma ve Tarımda Dönüşüm Mali Destek Programı ve 6 milyon lira bütçeli Mesleki ve Teknik Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı hibe çağrılarının toplam bütçesinin 34 milyon lira olduğunu belirterek, Desteklenmeye değer bulunacak projelere 100 bin lira ila 2 milyon lira arasında finansal destek sağlanacağına işaret eden Varol, “34 milyon liralık kaynağı bölgemizin kalkınması için üç ayrı destek programında bölgemize tahsis etmiş olacağız. Projelere asgari yüzde 25 katkı sağlayacağımız değerlendirildiğinde toplam hibe tutarının dört katına yaklaşan miktarda yatırımı tetiklemiş olacağız. Bu finansman desteği sayesinde bölgeye yapılacak yatırımın 60 milyon ila 100 milyon lira arasında olacağını, Hibe programlarının başarılı şekilde uygulanması için illerde tanıtım toplantıları düzenlediklerini” söyledi.
Varol “540 kişi bilgilendirme toplantılarına katıldı. Proje hazırlamak isteyen kurumlara da teknik destek sağladık. Projelerin ajansımıza sunulması için son tarih 9 Ağustos. 9 Ağustos’tan sonra değerlendirme süreci başlayacak. Projelerin azami ve asgari hibe limitleri belirli. Projelere ne kadar eş finansman sağlayacağımız önemli. Sunulacak projelerin kalitesi ve rehberliğimize uygunluğu, hangi oranlarda eş finansman desteği sağlayacağımızı belirleyecektir.”
Toplantıya Samsun Valisi Osman Kaymak, Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Amasya İl Genel Meclisi Başkanı Zeki Erarslan, Amasya TSO Başkanı Murat Kırlangıç ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle