logo

reklam

OKA’ya 155 Mali Destek Projesi

okaOKA’ya 155 Mali Destek Projesi
Amasya Projede Zayıf Kaldı 28
Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı OKA yönetim kurulu dönem başkanı ve Çorum Valisi Ahmet Kara başkanlığında Tokat ilinde toplandı. Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) toplantısında 155 mali destek projesi sunuldu.
Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) Mart ayı Yönetim Kurulu Toplantısı, OKA Dönem Başkanı Çorum Valisi Ahmet Kara’nın başkanlığında, Tokat Valisi Cevdet Can’ın ev sahipliğinde, Samsun Valisi İbrahim Şahin, Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin ve diğer yönetim kurulu üyelerinin katılımı ile Tokat ilinde yapıldı.
Turizmin Geliştirilmesine Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Yatırımlarına Mali Destek Programı” için toplam 100 proje başvurusundan Amasya 14 proje ile katılırken Çorum 17 proje, Samsun 28 proje ve 41 Tokat proje sundu. Toplam hibe miktarı 18 milyon TL olan program için yapılan başvurularda toplam 154 milyon 465 bin 122 TL tutarında bütçe planlandığı ve 79 milyon 812 bin 93 TL OKA’dan talep edildiği bildirildi.
“Sivil Toplum Kuruluşlarının Güçlendirilmesi Mali Destek Programı” için yapılan toplam 55 proje başvurusunun 14 tanesi Amasya, 13 tanesi Çorum, 20 tanesi Samsun ve 8 tanesi de Tokat iline ait olduğu belirtilerken 1 Milyon TL bütçeli program için Amasya, Çorum, Samsun ve Tokat illerinden yapılan başvurularda toplam 3 milyon 768 bin 653 TL tutarında bütçe planlanmış ve bunun 3 milyon 191 bin 965 TL’si hibe desteği olarak ajansımızdan talep edildi.
Orta karadeniz Kalkınma Ajansı OKA dönem başkanı ve Çorum Valisi Ahmet Kara, OKA’ya başvurulan 155 projenin değerlendirilmesi süreci ajans mevzuatına uygun şekilde tamamlandıktan sonra muhtemelen Mayıs ayı sonlarında kazanan projeler Yönetim Kurulumuz tarafından ilan edileceğini bildirdi.
Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı Yönetim kurulu toplantısına vali çomaktekin ile birlikte Amasya İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Çittır’da katıldı.

Share
623 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle