logo

reklam

Okul bahçesi ağaçlandırılıyor

Amasya İlyas Köy İlköğretim Okulu’nda düzenlenen etkinlikte, öğretmenler ve öğrenciler okul bahçesine ağaç diktikler.
Öğrenciler çevreyi güzelleştirmek için düzenlenen etkinlikte, okullarının bahçesini ağaçlandırma ve yeşillendirme çalışması yapıyor. Okul öğretmenlerinin rehberliğinde, okulun öğrencilerinin katılımıyla okul bahçesi ağaçlandırılacak, Okul bahçesi ve çevresinin ağaçlandırma töreni 27 Şubat’da tamamlanacak.
Okul idaresi, öğretmen, öğrenci ve veli işbirliği ile gerçekleştirilen okul bahçe ve çevresinin ağaçlandırılması projesi kapsamında 250 adet Ceviz fidanının dikildiğini belirten Okul Müdürü Mustafa Elmacı, “Öğrencilerde çevre bilincini geliştirmek, çevreyi güzelleştirmek amacıyla bu etkinliği düzenledik. Böylece hem çevremizi güzelleştirmiş hem de çocuklarımız ağaç sevgisini aşılamış olduk. Doğal yaşamın korunması konusunda her insanın elinden gelen çabayı sarf etmesi gerekiyor. Bundan sonrada okulumuz adına belirlenecek bir alana ağaç dikmeyi hedefliyoruz. Ayrıca, ceviz ağaçlarının okul bütçesine de katkı verecek.” dedi.
Toprakla buluşturacakları her bir ağacının nesillere bırakacakları en büyük miras olduğunu vurgulayan İlyasköy Okul öğrencileri, “Ormanlarımıza sahip çıkmak ve çoğaltmak herkesin ülkesi için yapması gereken vazifelerdir. Yaşanabilir bir çevreye sahip olmanın yegane yolu, doğaya dost olmaktan geçiyor.” dediler.
Şehirler modernleştikçe, binalar yükseldikçe, çocukların toprağa ve ağaca olan ihtiyacının daha da arttığına vurgu yapan Öğretmenler ise, Öğrencilerin doğa ile iç içe bir yaşam sürmeleri ve sağlıklı bireyler olarak toplumsal yaşama katılmaları bizim için önemli.” ifadesini kullandı.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle