logo

reklam

Okul Hazırlıkları Başladı

Okul Hazırlıkları Başladı
ESNAF MEMNUN VELİ ENDİŞELİ
2019-2020 eğitim öğretim yılının başlamasına az bir zaman kala anne-babalar okul alışverişi telaşına düştü. Okul kıyafetleri, ayakkabı ve çanta hazırlığı içine giren esnaf hareketlilikten memnun ancak aileler okulların kıyafet değiştirmesinden yana dertli.
Bayram tatilinin ardından yavaş yavaş Amasya’ya dönen aileleri okul alışverişi talaşına düştü.
Amasya’da 2015-2016 eğitim-öğretim yılının başlamasına az bir süre kala veli ve öğrencilerin okul hazırlığı başladı.
Amasya’da 2019-2020 eğitim-öğretim yılı için okul kıyafetleri mağaza ve pazarlardaki yerini aldı. Aileri ile birlikte mağazalara gelen çocuklar, eğitim alacakları okula uygun kıyafetleri satın almaya başladı.9 Eylül’de başlayacak olan yeni eğitim-öğretim yılı için okul kıyafetleri satışlarının iyi gittiğini belirten esnaf ise bu sezon beklentilerinin yüksek olduğunu dile getirdi.
4 Yılda Kıyafet Değişiyor
Öte yandan aileleri, 4 yılda bir yapılan kıyafet değişikliğinin zor durumda bıraktığını söyleyerek, “Eskiden mavi önlükler vardı kardeşten kardeşe kalabiliyordu. Şimdi ilkokulda da forma var. Birde okul isteğine göre değişikliğe gidebiliyor. Bizim için maddi anlamda kötü oldu.”diye konuştu.
Çanta Vitrinlerde
Okul çantaları vitrinlerde ki yerini aldı. Çeşitli renk ve markalarda özellikle ilkokul ve lise öğrencilerinin dikkatini çekiyor. Esnaf, “Okul sezonu yaklaştıkça çanta sezonu da açıldı, satışlara başladık. İlgiden memnunuz. Okul çantalarının fiyatları ise; en düşük 40, en yüksek 150 TL’den satıyoruz” dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle