logo

reklam

Okul servis araçları yıl boyunca denetlenecek

AMASYA da 2017-2018 eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte okul servisleri denetimleri başladı.
Amasya’da Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğüne ekipleri, sabahın ilk ışıklarıyla birlikte Amasya da Trafik ekiplerince belirlenen noktalarda okul servisi araçlarını denetlemeye başladı.Yapılan kontrollerde şartlara uymayan servis araçları trafikten men edilirken, birçok araca ise ceza işlem yapıldı. Denetimlerin eğitim öğretim yılı boyunca devam edeceği öğrenildi.
OKUL SERCİSLERİ ÖZEN İZİNLİ ŞARTI VARDIR
Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Ömer Kapsal, “Öğrenci taşıyacak araçlarda, özel izinli taşıt olması şartı aranmaktadır” dedi.
Kapsal, “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın okullarından evlerine evlerinden okullarına güvenli bir trafik ortamında gidip gelmelerini sağlamak için trafik güvenliğinin tüm paydaşlar için herkes için eğitim şarttır. Eğitim çalışmalarının yanında yoğun ve sürekli denetimlerin yapılması, mevzuata aykırı davrandığı tespit edilen okul servis araçları ve sürücüler hakkında gerekli yasal işlemlerin yapılması hatta gerekli hallerde araçların trafikten men edilmesi ve uygulamanın tüm eğitim öğretim yılı boyunca sürdürülmesi öğrencilerimizin ve tüm vatandaşlarımızın güvenliği açısından büyük önem arzetmektedir.” dedi.

Share
456 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle