logo

reklam

Okul Servisleri Denetimde

Okul Servisleri Denetimde
39 Servise 7 bin TL Ceza
AMASYA İl Emniyet Müdürlüğüne bsağlı Trafik Şube ve Trafik Bölge Müdürlüğü ekipleritarafından, öğrenci taşımacılığı yapan servisler denetlendi. Farklı zamanlarda okulları ziyaret eden Amasya İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Şube Müdürü ve Bölge Trafik Müdürü Ömer Kapsal, okula öğrenci getiren servislerin kanun ve yönetmeliğe uygun olup olmadığını kontrol ediyor.
Amasya’da geçtiğimiz hafta sonu cuma günü Amasya İl Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince İlçe ve çevre köylerden İl merkezine gelen, İl Merkezinden İlçelere öğrenci taşıyan okul servis araçlarına yönelik geniş kapsamlı bir denetim gerçekleştirildi. Denetimde 88 Okul Servis aracı ile birlikte 21 yolcu taşıyan araç olmak üzere toplam 109 araç kontrol edildi. Kontroller sonucunda kurallara uymayan 39 araç sürücüsüne 7 bin 7 lira cezai işlem uygulandı.
Çocukların ulaşımda güvenli ve sağlıklı bir hizmet almaları amacıyla gerçekleştirilen denetimlerde birçok başlıkta incelemeler yapıldı. Başta çalışma ruhsatı ve güzergah izin belgesinin olup olmadığını denetleyen ekipler, okul servis araçlarında araç sürücülerinin ruhsat ve ehliyet kontrolü, araçların yolcu kapasitesinin kontrolü, araç içinin temizliği, okul taşıtı ibaresi ve araç arkasında kırmızı ışıklı ‘Dur’ lambasının bulunup bulunmadığını kontrol etti. Araç yaşı, araç bakım onarım takip formu, iç dizaynı ve malzemelerin yapısının denetlendiği incelemelerde ayrıca Karayolları Trafik Yönetmeliğinin öngördüğü periyodik muayenelerin yapılıp yapılmadığı incelendi. Sürücü ve rehber görevlilerine uyarıların ve bilgilendirmelerin yapıldığı denetimde ayrıca sürücülerin yaşı, sahip oldukları sürücü belgeleri, yurt içi taşımacılığı sürücü mesleki yeterlilik belgesi, sürücülerin sağlıklı olduklarını gösteren Psikoteknik belgesi, bedeni olarak sağlıklı olduklarını gösterir belge, adli sicil kaydı belgeleri ve gerekli diğer dokümanların olup olmadığı incelendi. Denetimler kapsamında ayrıca, ilköğretim ve orta öğretim için araçta rehber öğretmen bulunması, aracın 12 yaşından büyük olmaması, cam ve pencerelerinin sabit olması, koltuklarda emniyet kemeri bulunması, araç koltuklarının yırtık olmaması gibi kurallar incelendi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle