logo

reklam

okul servisleri denetlendi

okul servisleri denetlendi
4bin 732 TL ceza kesildi
Amasya Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, okulların açılması ile birlikte öğrenci servislerini denetleyerek, sürücüleri uyardı.
Amasya’da eğitim-öğretim yılının başlaması ile birlikte okul çevreleri ve servis araçları denetlendi. Geçtiğimiz hafta yapılan denetimlerde 725 okul servisi denetlendi ve 4 bin 732 lira ceza kesildi.
okul çağındaki çocukların huzur ve güven içerisinde yolculuk yapmalarının sağlanması, servis araçlarının karışabileceği kazaların önlenmesi ve taşımacılık faaliyetinin disiplin altında tutulması amacıyla İl Emniyet Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen uygulamalarda 725 okul servis aracının denetlendi. Okul Servis Aracı Yönetmeliği hükümlerine göre eksiklikleri bulunan ve kural ihlali tespit edilen 33 servis aracına cezai işlem uygulandığı belirtildi. Okul Servis Aracı Yönetmeliği hükümlerine göre eksiklikleri bulunan ve kural ihlali tespit edilen 21 servis aracına cezai işlem uygulandığı belirtildi. toplamda 4 bin 732 TL para cezası uygulandığı kaydedildi. Açıklamada, “Milli Eğitim Bakanlığına bağlı tüm okullarda 2-6 Eylül 2019 tarihleri arasında bin 460 öğretmenimize ‘trafik güvenliği eğitimi’ verilmiştir. Okul servis sürücülerine, rehber personele ve öğrencilere yönelik ‘Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın’, ‘Bu Yolda Hep Birlikteyiz’, ‘Kırmızı Düdük’ kampanyaları çerçevesinde trafikte farkındalık oluşturmak amacıyla bilinçlendirme eğitimlerine devam edilecektir” denildi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle