logo

reklam

Okul servisleri denetleniyor

Eğitim-öğretim yılının ikinci döneminin başlaması ile birlikte Amasya Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Amasya’nın çeşitli noktalarında okul servislerine yönelik denetim yaptı.
İkinci dönem ders zilinin çalmasıyla okul servis araçları yeniden trafiğe çıktı. Harekete geçen trafik polisleri okul servislerini denetledi.
Okul servisleri denetlendi. Öğrenciler ve öğretmenler ders başı yaparken okul servisleri de yeniden yola koyuldu. Amasya Emniyet Müdürlüğü, trafiğe çıkan servis araçlarını denetlemek için mesaide.
Okul Servislerinde denetim yapan trafik ekipleri, servis şoförlerinin sürücü, taşıma ve mesleki yeterlilik belgelerini kontrol etti. Araç üzerinde de inceleme yapan ekipler öğrencileri emniyet kemeri takmaları konusunda uyardı.
Ayrıca ekipler servis araçlarını, emniyet müdürlüğü tarafından hazırlanan ‘okul servis aracı denetim formu’ maddelerine göre de denetledi. Form üzerinde araçlarla ilgili “Fazla öğrenci alınmış mı? Fazla koltuk var mı? Aracın ‘dur’ lambası kullanılıyor mu? ‘Okul taşıtı’ ibaresi var mı?” gibi sorulardan oluşan 20 madde bulunduğu görüldü.
Trafik polisleri, şehrin birçok noktasında okul servislerini durdurarak denetledi.
Durdurulan servis araçlarının evrakları kontrol edildi. Polisler sürücüleri kurallara uymaları için uyardı.
Denetimlerde, araçlara koyu film cam takan ve araç ruhsatı yanında olmayan sürücülere ceza kesildi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle