logo

reklam

Okul Servisleri’nde Korsana Geçit Yok

Okul Servisleri’nde Korsana Geçit Yok
Okul servislerine yönelik denetimlerini sürdüren Amasya İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipleri, korsan servislere geçit vermiyor.
Emniyet ekipleri yapılan denetimlerde korsan olarak tabir edilen ve çalışma karnesi olmayan servisleri belirleyen Amasya Emniyeti, araç sürücüleri hakkında yasal işlem başlattı.
Devam eden eğitim ve öğretim yılı içerisinde öğrenci servislerine yönelik denetimlerini sürdüren Amasya Emniyet Müdürlüğü ekipleri, yeterliliği ve yasal düzenlemesi olmayan servis araçlarını tespit etti.
Yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte, Amasya İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut, velileri korsan servisler konusunda uyardı.
Okulların açılmasıyla birlikte velilerin, korsan okul servislerine karşı dikkatli olmaları istenirken, araçların “S” plaka olması ve şoför bilgilerinin alınması gerektiği bildirildi.
Okulların ve velilerin, servis fiyatlarına yapılan yüzde 13’lük zamı bahane ederek, daha düşük ücret talep eden, servis plakası taşımayan korsan okul servis araçlarına yönelen veli ve okulları uyaran, Emniyet İl Müdürü Fahri Bulut, “Korsan araç demek adı üstünde ‘uygun olmayan bir araç ve şoför çocuğunuzu taşıyabilir’ demek. Buradaki en büyük sıkıntı birçok kişi aracın plakasına ve uygunluğuna bakmadan, çocuğunu emanet ediyor.”
Okul servisinde korsana
VELİLER DE DENETLEMELİ
Okul aile birliği ve velileri de dikkatli olmaları konusunda uyaran Emniyet Müdürü Fahri Bulut, “Okul aile birliklerimiz özellikle bu taşımacılığı kime verdiklerine, hangi şartlarda verdiklerine mutlaka dikkat etsinler. Bu işi yapma yeterliliğine sahip olup olmadıklarına baksınlar. S plakası olup olmadığına, okul taşıtı özelliklerinin olup olmadığına mutlaka hassasiyet göstersinler, şoföre sorsunlar. Biz istiyoruz ki velilerimiz de bizi denetlesin. Bu şoförü bize de sorsun kendisine de ‘ehliyetini ve belgeleri görebilir miyim’ desin. Yaşanan olaylar hoş olaylar değil. Biz denetlediğimiz kadar veliler de denetlerlerse daha iyi olur. Biz gerekli denetimleri yapıyoruz. Ne kadar denetlerseniz denetleyin çocuğunu servise bindiren kişinin denetlemesi daha önemli” diye konuştu.

DENETİMLERDE SÜREKLİLİK YAŞANIYOR
Şehrin farklı noktalarında Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri ile birlikte uygulama yapan polis, araçlarda emniyet kemeri, çalışma karnesi, cam filmler, yeterlilik belgesi ve uyarıcı levhalar konusunda denetim gerçekleştirdi.
Denetimlerde ‘S’ plakasına sahip olmadığı halde öğrenci taşımacılığı yapan araçlar tespit edilerek Emniyet Müdürlüğü ekipleri nezaretinde trafikten men edildi. Araç sürücülerine yasal işlemlerin de başlatıldığı denetimler, şehrin farklı noktalarında devam etti.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle