logo

reklam

Okullar 19 Eylül’e Açılıyor

okullar başlyorTemmuz’da yaşanan olaylardan ötürü birçok kurum, karmaşa bitene kadar sınav tarihlerini ileriye aldı. Bu durum sosyal medyada okullar ne zaman açılacak sorusuna sorulmasına sebep oldu. 3 Ekim’de açılacağına dair çıkan iddialara ilk olarak Başbakan Binali Yıldırım cevap verdi “Okullar zamanında açılacak”. Başbakan Yıldırım’dan sonra, Milli Eğitim Bakanlığı da kendi websitesinden resmi bir açıklamada bulundu. Açıklamanın en önemli kısmı, duyuruların sadece Milli Eğitim Bakanlığı Müşavirliği tarafından yapıldığını, bu duyurular haricindeki başka duyuruları ve söylemleri itibat edilmemesi ricasında bulundu.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi açıklaması:
Bugün bazı basın yayın organlarında, 2016-2017 eğitim öğretim yılının 3 Ekim 2016 tarihinde başlayacağına yönelik spekülatif haberlere yer verildiği görülmüştür. Söz konusu haberler gerçeği yansıtmamaktadır.
Bakanlığımızca daha önce eğitim öğretim yılı çalışma takviminde açıklandığı gibi eğitim öğretim yılı 19.09.2016 tarihinde başlayacaktır.
Bakanlığımızla ilgili her türlü resmi açıklama, duyuru ve haber Müşavirliğimizce yapılmaktadır. Bunun dışında yapılan açıklamalara itibar edilmemesini rica ederiz.” dendi.
Milli Eğitim bakanlığı tarafından ders yılının kurban Bayramı sonrası başlaması dolayısıyla Amasya Milli Eğitim Müdürlüğü il genelinde yeni eğitim öğretim yılının sorunsuz geçmesi adına titiz bir çalışma içerisinde olduğu öğrenildi. Amasya Milli Eğitim Müdürlüğünce okulların yeni ders yılı öncesi tüm eksiklerin tamamlanması konusunda okul idaresine ilgili genelgeleri gönderdiği öğrenildi.
2015-2016 Ders yılını bitiren öğrenciler yeni eğitim öğretime 19 Eylül 2016 tarihinde yeniden başlayacak. Yarı yıl tatili 2017 yılının 23 Ocak tarihinde başlayacak 3 Şubat 2017 tarihinde başlayacak ve 2016-2017 ders yılının son zili 9 Haziran da çalacak.

Veliler ne diyor
Sosyal medyada okulların geç açılacağına dair iddialardan sonra gerek Başbakan’ın gerek MEB’in açıklamalarından sonra velilerden “olumlu mesaj”lar gelmeye başladı. Veliler, çocuklarının zamanında okula başlaması isteklerini yeniledi ve geç açılması öğrenciler için iyi olmayacaklarını dile getirdiler.

Share
894 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle