logo

reklam

Okullar polis denetiminde

polisAmasya polisi, öğrencilerin okullarda daha rahat ve huzurlu şekilde eğitim almalarını sağlamak için okul önlerinde denetimlerini artırdı.
İl Emniyet Müdülüğü yetkilileri “Çocuklarımızın güvenli ortamda eğitim alması için hiçbir olumsuzluğa izin vermeyeceğiz”
Gazetemizde çıkan okul yolları tehlikeli haberimiz üzerine Amasya polis ekiplerince okul önlerinde denetimlerin artırıldığı öğrenildi.
“Güvenli Okul-Güvenli Eğitim” düşüncesiyle il genelindeki tüm okul önlernde resmi ve sivil polis ekiplerinin görevlendirildiği bildirildi.
Bu polislerin özellikle okulların giriş-çıkış saatlerinde okul önlerinde bulunacağını ifade eden Emniyet Yetkilileri, okul yönetimi, öğretmen, öğrenci ve velilerin her türlü olumsuzluğu polislere iletmesini istedi.
Edinilen bilgiye polis ekibin okul önlerinde olduğu gibi okul yollarında bulunan umuma açık park alanlarında sürekli devriye görevi yapacağı öğrenildi.
“Çocuklarımızın güvenli ortamda eğitim alması için hiçbir olumsuzluğa izin vermeyeceğiz. Geçtiğimiz yıl okullarda gerçekleştirdiğimiz çalışmalarda, okulla ilgisi olmayan ve okul civarında bulunan çocuklarımızın güvenliğini riske sokanlar hakkında gerekli cezai işlemlerin uygulandığını hatırlatarak, Eğitim kurumlarının çevresinde bulunan büfe, market, kafeler asayiş ve gıda standartları açısından denetlendi. Öğrencileri rahatsız edecek kişileri mekânlarında bulundurmamaları konusunda uyarılan işyeri sahipleri, okul çevresinde şüpheli gördükleri kişilerin ‘155 Polis İmdat’ hattına bildirilmesini istedi.
Emniyet yetkilileri; ”Okullardaki uygulamaların yanı sıra geçen yıl hayata geçirdiğimiz, Görüntü İzleme ve Analiz Birimi var. Okul çevresindeki MOBESE ve güvenlik kameralarından elde edilen görüntüler bu birimde toplanıyor. Bunları izlemek suretiyle, okul çevresinde meydana gelen ve gelebilecek suçlardan haberdar oluyoruz. İlgili şubelerimizle temasa geçip gereği yapılıyor. Buradaki temel amacımız, çocuklarımızın güvenli bir şekilde okula gidip gelmelerini sağlamak ve onları huzursuz edebilecek güvenlik açıklarını kapatarak ortadan kaldırmak. Eğitim – öğretim dönemi boyunca devam edecek uygulamalarımıza bugün başlamış bulunuyoruz. Bu uygulamalarımız her gün planlı olarak devam edecektir. Çocuklarımızın huzurunu bozacak ya da güvenliğini tehlikeye atabilecek hiçbir oluşuma izin vermeyeceğiz.”
Öğretmenlere ve velilere yönelik seminerlerin de düzenleneceğini ifade eden yetkililer, ”Öğrencilerimizi maddeden uzak tutmak, suçtan uzak tutmak, güvenliklerini sağlamak adına çeşitli eğitimlerimiz, bilgilendirme seminerlerimiz olacak. Vatandaşlarımızın, velilerimizin ve öğrencilerimizin gönlü rahat olsun. Biz her zaman onların yanındayız” dedi.

Share
1700 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle