logo

reklam

Okullarda ilk ders zili çaldı

ders ziliAmasya’da Yeni eğitim ve öğretim yılının başlaması dolayısıyla Yavuz Selim Ortaokulunda tören düzenlendi. Vali İbrahim Halil Çomaktekin okula yaptığı katkılardan ötürü hayırsever Bayram Cansaran’a teşekkür plaketi verdi.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende konuşma yapan Vali İbrahim Halil Çomaktekin, yeni eğitim öğretim yılının başarılı bir şekilde geçmesi temennisinde bulundu.
Vali Çomaktekin, “Çağdaş toplumlar eğitime büyük değer vermekte ve devlet bütçesinden en önemli harcama kalemlerini eğitime ayırmaktadırlar. Ülkemizde de genel bütçeden eğitime harcanan pay eskiye oranla son yıllarda büyük artış göstermiştir. “Uluslararası alanda sözü dinlenir, güçlü ve müreffeh bir ülke olmanın yolu eğitime verilen değerden geçer” dedi.
Çomaktekin, Atatürk’ün hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine çıkmak, Türkiye’nin dünya ülkeleri ile rekabet edebilir hale gelmesi ve içine çekilmek istendiği girdaptan çıkılabilmesinin eğitimle mümkün olabileceğini söyledi.
Okulları, cahilliğe karşı savaş verilen bir yer olarak gördüklerini ifade eden Vali Çomaktekin, “Geleceğimizin teminatı olan yavrularımızın yetişmesi için eğitimin olmazsa olmazı okullardır. Çocuklarımızın özgür olabilmesi, sorumluluklarını yerine getirebilmesi için bu eğitimi alması gerekiyor. Çünkü biz bugün dünya ölçeğinde bir ülke haline gelebilmişsek, bugün kendi silahını, kendi milli harp araçlarını yapabiliyorsak, bu eğitim sayesinde oldu. Bu eğitim yuvalarına sahip çıkmak hepimizin boynunun borcudur” ifadelerini kullandı.
Daha sonra, öğrenciler günün anlam ve önemini içeren şiirler okurken, üst sınıf öğrencileri okula yeni başlayan öğrencilere okularını tanıttı.

Share
950 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle