logo

reklam

OKUMA YAZMA SEFERBERLİĞİ

AMASYA İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin Güneş, “Şunu çok iyi biliyoruz ki, bizler toplumun dönüşüm mimarlarıyız. Öğretmenler ihmale gelmez, hafife alınmaz çok ulvi bir görevi olduğunu biliyoruz. Bu meslek sadece okul sınırları içerinde değil aynı zamanda toplumun bir bütün olarak teşekkülünde de kendini göstermektedir
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından “Okumadan olmaz, sen de oku, sen de yaz” sloganıyla okuma yazma seferberliği kampanyası Amasya’da da başladı. Öğretmenevinde düzenlenen Okuma Yazma Seferberliği Strateji Paylaşım Toplantısında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin Güneş, seferberlik kapsamında Tokat’ta yapılacak çalışmaları hakkında bilgiler verdi.
Amasya İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin Güneş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın öncülüğünde daha aydınlık bir Türkiye için okuma yazma bilmeyen tüm yetişkin vatandaşlara yönelik seferberlik başlatıldığını söyledi.
Başlatılan seferberlik ile Amasya’da okuma yazma bilmeyen tüm vatandaşlara ulaşabilmeyi hedeflediklerini belirten Güneş, “Özellikle doğumdan ölüme kadar öğretmen olan bizler için yaşam boyu öğretmen olan annelerin okuma yazma bilmeleri bizim için ve toplumun geleceği açısından çok önemlidir. Biz bu kampanyadan sizden isteğimiz özellikle okuma yazma bilmeyen kadın nüfusumuzun tamamına ulaşmayı sağlamak. Ulaşmadığımız ev, ulaşmadığımız adres kalmasın. Sizden istediğimiz bu” dedi.

VAROL; Hepimize görev düşüyor
Amasya Valisi Dr. Osman Varol ise Okuma yazma seferberliğinin, okuryazar oranının ülke çapında daha ileriye götürülmesi adına başlatıldığını ve bu tür çalışmalar sayesinde ülkemizin ciddi mesafeler kat ettiğini söyledi.
Özellikle Amasya’da kırsal kesimlerinde okuma yazma bilmeyen kimsenin kalmaması adına İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk eğitim Müdürlüğünce çalışmalar başlatıldığı belirten Vali Varol; “Amacımız bu seferberlik hamlesi ile okuryazarlık oranında yüzde yüzlere ulaşmaktır. Bu güzel şehrimizde okuma yazma bilmeyen kimsenin kalmaması adına hedef kitlenin belirlenmesi noktasında ise muhtarlarımıza, kurum amirlerimize, kısacası hepimize çok büyük görevler düşüyor.

ÖZDEMİR; Eğitim Milli Meselemiz
Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir’de eğitimin bizim “Milli” meselemiz olduğunu söyledi. Türk Milli Eğitim Sisteminin belirli bir kesimi zümreyi değil, toplumun tamamını kapsayacak şekilde eğitim ve öğretim faaliyetlerini yürütmek iddiasında olduğunu kaydeden Başkan Özdemir, bunun eğitim sistemimizin ayırıcı bir özelliği olduğunu ve bunun beraberinde Türk Milli Eğitim sistemini belki dünyadaki eğitim ve öğretim sistemleri içerisinde en adaletli ve en eşitlikçi eğitim sistemlerinden bir tanesi olduğunu belirtti.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle